Robotické vysavače

25.4.2011 | Jana Henychová | Domácí elektronika | Komentářů 25 |

Luxování koberců a vysávání nečistot z podlahy a povrchů podlahových krytin je nedílnou součástí běžného úklidu v domácnosti. Velké a těžké vysavače nám v pokojích zaberou mnoho místa a při jejich používání musíme často překračovat síťovou šňůru a kontrolovat, zda-li je dostatečně dlouhá a nezamotává se. K odstranění takových překážek a zdokonalení výbavy domácnosti vám může pomoci nový robotický vysavač.

Robotické vysavače - foto, Hyperbydleni.cz

 

Moderní vysavač bez síťové šňůry má v sobě zabudované programování, pomocí kterého se nadefinuje postup úklidu podle velikosti a charakteru místnosti, ve které budou vysávat. Činnost robotického vysavače můžete dokonce nastavit dopředu. Spotřebič je oproti běžným vysavačům malý a nízký, a proto jej můžete snadno uložit do libovolného kouta bytu. Také jeho udržba nezabere mnoho času. Už nikdy nebudete muset vyčerpávat energii ručním obsluhováním hadice s trubkami a přídavnými nástavci. Další výhodou robotického vysavače je speciální sběrník pro nečistoty, který se průběžně podle potřeby vyprazdňuje. A proto nebudete potřebovat žádné výměnné papírové sáčky, jako se používají do běžných luxů.

 

Robotické vysavače, fotka

 

Vysavač se po povrchu pohybuje velmi plynule a lehce. Jeho velkou předností je velmi nízká míra hlučnosti na rozdíl od běžných vysavačů. Zahrnuje v sobě dostatečně tvrdý boční rotující kartáček, kterým spolehlivě a důkladně vymetá všechny kouty. Tímto způsobem si dokáže poradit i jemným prachem podél zdí. Je poměrně nízký, a tak bez problémů vyčistí i těžko dostupná místa pod postelí, pohovkou nebo skříněmi. Samotná funkčnost spočívá v několika naprogramovaných postupech a cyklech, které se pravidelně střídají. Každé místo ve vašem bytě je tak během jednoho luxování uklizeno vícekrát, a tím je čistota zaručenější. Velice snadno dokáže překonat rozdíly mezi různými povrchy jako je linoleum, dlažba, parkety, plovoucí podlaha nebo koberec. Dokonce ani přejíždění prahů není pro tento vysavač žádnou překážkou.

 

Robotické vysavače, fotka

 

Robotický vysavač však není určen pouze k běžné údržbě podlahových ploch, ale zvládne odstranit i větší nepořádek, který se nahromadí prováděním některých prací. Díky individuální programové vybavenosti dokáže během úklidu rozpoznat větší znečištění a důsledně se na něj zaměří. Například pokud se vám v kuchyni při vaření něco rozsype na zem, dokáže i větší množství sypkého materiálu odstranit bez problémů odstranit. Kromě toho, že umí pracovat samostatně podle naprogramování, lze pokročilejší model robotického vysavače také pohodlně navigovat pomocí dálkového ovládání. Kvalitní a moderní pomocník do domácnosti vám tak ušetří mnoho času a sil. Ti nejšikovnější roboti umí zmapovat i nepravidelný rozměr půdorysu vašeho pokoje a nevynechají opravdu ani centimetr, který mají uklidit. Mají také komponenty pro vytvoření virtuální zdi, takže můžete vyluxovat pouze část vašeho pokoje. Můžete také naprogramovat jejich zapnutí až na několik měsíců či týdnů dopředu - váš vysavač se sám například během doby vaší dovolená sám zapne, vyluxuje a následně se zaparkuje k základně, kde se sám nabije. Z historie můžeme také zmínit, že "praotcem" všech robotických vysavačů byl model firmy Electrolux Trilobite, který již před více než desítkou let všechny tyto funkce ovládal.

 

Robotické vysavače, fotka

 

V případě robotických vysavačů vybírejte pečlivě značku - zde platí přímá úměrnost mezi cenou a kvalitou. Není ani tak důležité, zda se vám vysavač sám zapne za půl roku nebo za rok a sám od sebe vyluxuje, jako to, z jakého materiálu je plášť vysavače vyroben, aby byl odolný vůči nárazům, jak dlouhý má dosah mezi nákladnou a vlastní luxovací jednotkou (což je důležité proto, aby se lux vrátil na správné místo), aby skutečně vyluxoval vše co má, fungovaly virtuální zdi a byl co nejméně poruchový. Věnujte zvláště pozornost návodu k použití co se týče čištění, neboť nejmenovaná značka jednoho na trhu dodávaných vysavačů opomněla v návodu jeden dost důležitý fakt v čištění, takže nesprávné používání pak způsobuje poruchy...

 

Robotické vysavače, fotka

 

A pokud ještě jedna perlička, což málokdo ví - robotický vysavač má funkci zpomalení při nárazu, pokud vidí překážku (tedy například by neměl najet plnou rychlostí do zdi nebo do nábytku, který může poničit, nebo poškodit i sám sebe). Většina těchto vysavačů ale potřebuje ke svému úklidu světlo a ignoruje černou barvu - tedy pokud máte stoleček v obýváku černý, nejspíš do něj občas narazí.:-) I tak ale tyto drobnosti plně přejdeme, protože s robotickým vysavačem se zkrátka uklízí skvěle, už jen proto, že například se ozve v telefonu příchod nečekané návštěvy, a zatímco si váš kulatý robot sám uklízí, vy můžete připravit občerstvení. Pro ty největš škarohlídy a zastánce klasického vyšťourávání rohů luxovací tyčí dodávám, že roboti dovedou vyluxovat i rohy - mají totiž speciální rotační kartáček, ktery vyšťourá i ten nejmenší drobek, a jelikož nevysávají, ale prach sbírají, nedochází k jeho zvíření a tím je vysavač vhodný i pro alergiky a především majitele domácích zvířátek pouštějících chlupy. Zbývá dodat, že robotické nejsou jen vysavače, ale roboti už umí také vytírat a čistit bazeny.... Ale o tom zase někdy příště.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Síma: Jestli máš pochybnosti, a...< Odpovědět

Radka: Myslím si, že je to všechno...< Odpovědět

Síma: Má nárazník ve spodní i...< Odpovědět

JulieP.: Robot je dobrý na pevné...< Odpovědět

Lenka: Já mu to jde v rozích, co...< Odpovědět

Radka: To si nemyslím, stačí si jen...< Odpovědět

JulieP.: Nebrat tyhle roboty, stejně...< Odpovědět

Síma: Stírá do sucha nebo stejně...< Odpovědět

Lenka: Jak to stírá? do sucha?< Odpovědět

Síma: Ahoj, máme a nestěžuju si.< Odpovědět

Lenka: Dobrý den, máte někdo...< Odpovědět

Hanka: Zdravím, o robotických...< Odpovědět

veru81: Ahojda, Robzone máme doma a...< Odpovědět

Mary: Máme Robzone asi rok. Uklízí...< Odpovědět

Radim: díky, to mi stačí< Odpovědět

boban: hodinu a čtvrt, to si můžu...< Odpovědět

Lucka: Jo a to ovládání je...< Odpovědět

Lucka: To já to mám u Robzone...< Odpovědět

boban: no nic moc, má prťavej koš...< Odpovědět

Radim: Bobane, to je Roomba takový...< Odpovědět

Radim: Lucko, jak je složitý ho...< Odpovědět

boban: určitě bych ze své...< Odpovědět

Lucka: Já mám Robzone a je supr< Odpovědět

Radim: jednoduchý robotický vysavač...< Odpovědět

Honza: Zdravím. Kdo zvažuje nakup...< Odpovědět

počet příspěvků: 25

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo