Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma

3.11.2010 | Lucie Sýkorová | Domácí elektronika | Komentářů 0 |

Člověk žije prostřednictvím svých smyslů, což znamená, že tyto smysly musí být aktivně používány. Aby k tomu došlo, musí okolí vykazovat změny v čase a prostoru. Je tedy možné propojení základních smyslů člověka s budovou stimulující k obývání a pohodlí tak, aby se dalo hovořit o souladu a harmonii?

Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma - foto, Hyperbydleni.cz

 

Příjemné ozvučení a kvalitní vizualizace nás prostě baví

Z libovolné místnosti domu nebo zahrady jsou k dispozici rodinné fotografie, nahrávky z dovolených, oblíbená hudba, filmy v nejvyšší HD kvalitě, prostorový zvuk, internet, počítačové hry, elektronická pošta, příjem rozhlasového či digitálního televizního vysílání – analogového či satelitního. Vybrané programy se automaticky nahrávají, navíc s vynecháním reklam. Díky multifunkčním tlačítkům lze jedním stiskem spustit přehrávání oblíbeného filmu, zároveň se ztlumí osvětlení v místnosti, popř. žaluzie zatemní místnost, vysune se projektor a projekční plátno z podhledu a zesilovač se nastaví na požadovanou hlasitost. Přesto však hraje velkou roli estetické a ergonomické hledisko. Není přitom nutné instalovat žádný složitý přístroj, ovládání bývá vestavěno ve zdi vedle ostatních spínačů.

 

Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma, fotka

 

Multimediální vyžití

Systémy Multiroom Audio / Video jsou sofistikované ucelené technologie, určené k audio projekci a vizualizacím ve více místnostech, celém bytě či domě. Díky vzájemnému propojení místností je tady možné vnímat stejnou hudbu či obraz bez ohledu na to, kde se právě pohybujeme. Nasnadě je možnost subjektivního výběru hudby i programu, nezávisle na videopřístroji a hudebních choutkách ostatních členů rodiny. V celém domě je totiž umožněn přístup ke stejným zdrojům zvuku i obrazu. To oceníte, obzvláště při přesunu do jiné místnosti nebo části domu. Stiskem tlačítka si pak budete moci navolit tentýž seriál, který jste před tím sledovali. „Mačkání čudlíků“ by však mohlo přilákat pozornost vašich chápavých a nezbedných dítek, která by jistě nalezla zalíbení ve škádlení prarodičů při sledování jejich oblíbené televizní soutěže aktivací celoplošného přepínání radiostanic, či k zásahu do hudby, hrající v jednotlivých místnostech. Pro tyto případy je možné vyhradit samostatné rádio pro každou místnost. Anebo tím pověřit inteligentní řídící program.

 

Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma, fotka

 

Katalogy, knihovny i alba v pohodlí domova

Audiovizuální Multiroom disponuje pochopitelně i vlastní velkokapacitní pamětí, kam je možno ukládat bezpočet CD a DVD s hudbou, filmy a ostatními osobními záznamy. Harddiskové úložiště také nabízí funkci přednastavených plánů a seznamů, jako například celodenní hudební playlist, jenž Vám bude automaticky přehrávat Vámi vybranou muziku každé ráno - jiný žánr Vám zahraje po obědě, koupeli či cvičení. Pochopitelně, že veškeré rozvržení si nastavíte dle svých potřeb a tužeb, jakožto i v případě časového rozpětí. Tyto playlisty je pochopitelně možné přehrávat v daných situacích napříč všemi místnostmi v domě. Podobný komfort Vás čeká i v případě, že si budete ukládat prezentační, dokumentární, či filmové soubory. V tomto případě se prokáže nedocenitelnost blokační funkce, která umožňuje zaheslovat ty soubory, které uznáte pro Vaše ratolesti za nevhodné či nepřístupné.

 

Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma, fotka

 

U odrostlejších dětí, většinou technologicky velmi nadaných, však nemůžete očekávat, že je nějaké primitivní zaheslování zastaví při hledání zakázaného ovoce. Připojením domácího multiroomu k internetu však získáte nejen přehledné informace o pohybech ve vašem domácím katalogu v době, kdy je potomek doma sám, ale navíc Vám budou automaticky zpřístupněna internetová rádia. Pokud patříte k náruživým fotografům, pak jistě oceníte, že všechny pořízené snímky můžete uložit na jedno místo, setřídit a zobrazovat v maximální kvalitě s pěkným hudebním podkladem na libovolné TV v domě. Podobně lze nakládat i s videozáznamy.

 

Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma, fotka

 

Pryč je doba „udělátek“, které splnily svůj účel bez ohledu na spotřebu a hluk, dnes jde především o vzhled a snadné používání. Chcete-li mít přímo u vás doma víceprostorový audiovizuální požitek, předpokládá se, že každý spotřebič bude možné zapnout ručně tlačítky nebo pomocí dotykových panelů odkudkoli z interiéru nebo za pomoci přenosného ovladače nebo mobilu. Digitalizaci se zkrátka nevyhneme.

 

Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma, fotka

 

Text: Lucie Sýkorová / Living.cz
Foto: javadrugs.com, decor.lux-interior.com, broadoakcabinetmakers.com, newagefurnitures.com, kitcheninnovations.co.uk, bruitanblick.com

Související články na Living.cz:

Inteligentní domácnost, aneb jak se nechat hýčkat technikou

Šikovní pomocníci do kuchyně – sen každé hospodyněDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Víceprostorový audiovizuální požitek přímo u vás doma zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo