Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018

12.6.2018 | Redakce | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Nová atraktivní čalounění jsou odolná proti znečištěni.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018 - foto, Hyperbydleni.cz

Hodnota židle spočívá nejen v kvalitní kostře, ale také v čalounění. Výrobce MAYER CZ nabízí velmi kvalitní materiál AQUA CLEAN. Právě tento potah je odolný proti takovým znečištěním, která jsou u dětí běžná, jako jsou skvrny od propisky, čaje, džusu, čokolády a podobně. Tyto skvrny se dají z AQUA CLEANU vyčistit jen vlhkým hadříkem. Je tomu tak díky speciální úpravě každého jednotlivého vlákna proti znečištění. Ochrana je tedy až do hloubky potahu. Židle s takovým čalouněním vypadají dlouhodobě čistě a pěkně. Potahy přitom není třeba prát.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Jak zjistit chybné sezení dítěte? A jak je to vlastně správně?

Orientačně lze zjistit chybné sezení jednoduše. Zakulacená záda při sezení poukazují na příliš nízký pracovní stůl. Naopak nepřirozený napřímený sed zpravidla znamená, že pracovní deska stolu je příliš vysoko. Zhroucený sed může být způsoben příliš hlubokou sedací plochou, kdy si dítě nemůže sednout dozadu a opřít si záda v bederní oblasti. Pokud dítěti visí nohy ve vzduchu, je pro něj židle vysoká. Je třeba ji snížit a upravit i výšku pracovní plochy nebo aspoň dítěti pořídit oporu nohou. Nejlepší je, pokud má dítě při sezení chodidla pevně celou plochou na podlaze, úhel v kolenou cca 90 stupňů, stehna podepřena v délce 2/3 a výška pracovní plochy je cca 2 cm nad úrovní spuštěných loktů.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Rostoucí židle FREAKY SPORT pro děti i dospělé

Kdo má na židli vysoké nároky, zvolí osvědčenou židli Freaky Sport 2430. Je určena nejen pro děti od 4 let (výšky postavy 110 cm), ale také pro dospělé (až do výšky postavy 180 cm), např. při občasné práci u počítače. Nastavení podle postavy je rychlé a snadné. Nosnost židle je 110 kg.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Jaké židle jsou vhodné k vysokým stolům, které nelze snížit?

Jak vyřešit situaci, když už stůl v pokojíku máte, ale dítě u něj sedí příliš nízko, takže nedosáhne správně na pracovní plochu, nebo naopak sedí vysoko a nohy mu visí ve vzduchu? Pro tyto případy tu jsou níže zobrazené 4 židle vhodné pro výšku pracovní plochy cca 72 - 75 cm. Kruhové opory nohou jsou výškově stavitelné (nezávisle na výšce sedáku) a poskytují dítěti potřebnou oporu. Až dítě vyroste, lze kruhovou podnož odstranit. Přesné rozměry najdete na stránkách www.mayer.cz/kids.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Proč je rostoucí stůl a židle nejlepším řešením?

Podle nejnovějších poznatků ergonomů je pro zdravé sezení nutné, aby dítě sedělo ve správné výšce, židle měla správnou hloubku sezení a k tomu byla přizpůsobená i odpovídající výška stolové desky. Pokud tedy roste dítě, musí růst i nábytek. Díky tomu zajistíme dítěti zdravé sezení od útlého věku až do dospělosti.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Rostoucí stůl Profi3 32P3 s barevnými bočními deskami ve 4 odstínech (růžové, zelené, modré nebo červené), s možností náklonu pracovní plochy a různým příslušenstvím. Nebojte se dětských barev, patří k tomuto věku.

Funkčnost nábytku je nejdůležitější, vzhled je až na druhém místě

Při výběru nábytku často rozhoduje jeho líbivý vzhled. Zejména děti vůbec nezajímá funkčnost, ale spíše barvy a celková vizuální atraktivita. Je však úkolem rodičů, aby při výběru trvali také na technických parametrech, které by měl tento nábytek mít a které od něj při jeho používání očekáváme.

Židle by měly mít nastavitelnou výšku a hloubku sezení, opěrka by vždy měla podpírat záda v bederní oblasti a přední hrana sedáku by měla být zaoblená.

Nikde by neměly být nebezpečné úzké prostory lákající dítě k prouzkoumání, aby nedošlo k úrazu. Stoly by měly umožnit nastavení výšky a sklonu pracovní plochy a také by měly být bezpečné, zejména při manipulaci s nimi. Osvědčila se například bezpečnostní pojistka či jiná ochrana proti skřípnutí prstů.

Je to neustálé dilema mezi vzhledem a funkčností. Pokud mohu doporučit, vybírejte rostoucí židle a stoly pro děti spíše u specializovaných výrobců tohoto nábytku než u výrobců dodávajících veškerý nábytek do dětského pokoje. Jedním z těchto specialistů je výrobce MAYER CZ.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Rostoucí stůl Profi3 32W3 s bílými deskami, výběr z 5 barevných odstínů plastových doplňků (bílá, růžová, zelená, modrá nebo červená) a s možností náklonu pracovní plochy a různým příslušenstvím.

Stůl do malých dětských pokojů

Pokud chcete pořídit plně funkční psací stůl do menších prostor nebo dva stoly pro dvě děti, bude nutné zakoupit stůl menších rozměrů. Při výběru takového stolu je třeba rovněž věnovat pozornost technickým parametrům, jako je nastavitelná výška a sklon pracovní plochy.

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Rostoucí stůl JUNIOR 32W1 s bílou deskou nebo stůl 32P1 s deskou se vzorem javoru ve 4 barevných odstínech plastových doplňků (bílá, růžová, zelená nebo modrá) a s možností dokoupení velké zásuvky. Šířka stolu 90 cm.

Vybírejte jen z osvědčených značek

Kvalita se vyplatí, to platí obecně. Doporučuji českého specializovaného výrobce MAYER CZ, který se tímto sortimentem zabývá více než 20 let a je oblíben nejen na českém, ale i zahraničích trzích. Nábytek této značky se osvědčil a mezi uživateli má zpravidla kladné hodnocení. Více informací včetně mapy prodejců naleznete na stránkách výrobce https://www.mayer.cz/kids/home

Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018, fotka

 

Ing. Robert Matuschka, člen České ergonomické společnosti PrahaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Rostoucí stoly a židle do dětského pokoje - novinky 2018 zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo