Víme, jak zařídit nejlepší dětský pokojíček na světě! Přečtěte si jak na to!

6.11.2017 | Redakce | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Dětský pokojíček je nejdůležitější místností v životě vašeho dítěte. Je to místnost, na kterou bude vzpomínat celý život. Měl by být barevný, členitý, a hlavně by v něm mělo být spoustu chytře využitého prostoru. Sepsali jsme pro vás, jak chytře vyšperkovat dětských pokojíček.

Víme, jak zařídit nejlepší dětský pokojíček na světě! Přečtěte si jak na to! - foto, Hyperbydleni.cz

Pokoj je pro dítě dětskou džunglí, která mu nabízí nekonečný prostor pro představivost. Ráno z něj udělá bunkr, odpoledne dno oceánu a večer nedobytný hrad. Důležité je, aby pokojíček nebyl vymalovaný tmavou barvou a bylo v něm dostatek prostoru pro hraní. Velmi důležitá je výzdoba, na které by se mělo podílet i samotné dítě. Přečtěte si, co by v pokoji nemělo chybět a co si děti zkrátka zamilují! 

Malý da Vinci 

Všechny děti milují kreslení, vy si jejich obrázky nejspíš budete schovávat na památku a s postupem času na ně s úsměvem vzpomínat. Obrázky na papíru jsou roztomilou vzpomínkou. O něco horší je to v případě, kdy se obrázek objeví na stěně! Malování pokojů nepatří k nejoblíbenějším činnostem, a tak můžete dětské malířské výzdobě stěn předejít třeba velkou nalepovací tabulí na křídy nebo širokou rolí papíru, kterou připevníte na stěnu. Pomalovaný papír jednoduše odstřihnete, obrázek schováte a dítě může pokračovat ve svém malířském umění. 

Skříň, která neukrývá oblečení 

Zkuste do pokojíčku umístit dětskou skříň, ale nezaplňujte ji oblečením. Udělejte z ní kouzelný hrad. Vložte do ní poličky a šuplíky, ze kterých můžete vytvořit jednotlivé komnaty pro prince a princezny, stáje pro koně a královskou pokladnici. Do královské pokladnice dejte třeba svoje staré šperky a „drahokamy“. Ty můžete vyrobit spolu s vašimi dětmi. Postačí vám Carla Kolečka z mléčné čokolády, která zabalíte do lesklých staniolových papírů. Děti si jimi můžou vzájemně platit a dobrůtky pak sníst. Nezapomeňte obvod skříně orámovat svítícím LED řetězem, který hradu dodá neobyčejnou atmosféru. 

Víme, jak zařídit nejlepší dětský pokojíček na světě! Přečtěte si jak na to!, fotka

Hravé odkládací boxy 

Učte děti už od mala, aby si po sobě hračky uklízely. Proto pro hračky vyberte takové prostory, které jsou snadno dostupné. Děti do nich dosáhnou a budou schopné si hračky samy vytahovat a uklízet. A protože uklízení není často zábava, musíte tomu pomoct. Zkuste proto vybrat takové úložné boxy, které budou barevné nebo budou ve tvaru zvířátka. Můžete také zvolit čistě bílé boxíky, které děti necháte pomalovat, polepit a kreativně dotvořit. 

Relaxační zóna 

Když děti potřebují dobýt energii, nemusí to dělat jen v posteli nebo na gauči. Pořiďte jim do pokoje třeba sedací pytel, který je vyplněný tvrzenými polystyrénovými kuličkami EPS. Pytle jsou módní a stylovou záležitostí a vaše děti se do nich zamilují během chvilky. Navíc mají dobrý vliv na jejich záda, takže sezení a „válení“ dětem rozhodně neublíží. Velmi oblíbenou relaxační zónou se může stát i houpací síť, ukotvená ve stropě dětského pokoje. Zvolit můžete i speciální konstrukci na zavěšení houpačky. Ta je však ve většině případů příliš rozměrná a zabrala by většinovou část pokoje. Houpání napomáhá rychlejšímu usnutí a prodlužuje trvání hlubšího spánku. Po spaní se v ní děti můžou houpat a divočit zase až do večera.

 

Víme, jak zařídit nejlepší dětský pokojíček na světě! Přečtěte si jak na to!, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Víme, jak zařídit nejlepší dětský pokojíček na světě! Přečtěte si jak na to! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo