Jak zařídit pokoj pro malého chlapečka II.

27.9.2017 | Mgr. Monika Kovačková | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Zařizujete zcela nový pokoj pro svého chlapečka a už máte hotovou výmalbu, nakoupený nábytek a dokonce i položený koberec? V tomto bodě práce nekončí, ale naopak začíná. Na řadě je volba dekorativních doplňků, které dětský pokoj doladí k dokonalosti a promění ho v komfortní a zároveň hravé místo, které plně rozvine potenciál vašeho dítka.

Jak zařídit pokoj pro malého chlapečka II. - foto, Hyperbydleni.cz
Nástěnné dekorace
 
Dětským pokojům sluší nástěnné dekorace, jako jsou tapety, samolepící dekorativní pásy, vinylové samolepky nebo obrazy. Největší oblibě se těší zejména 3D modely, které vystupují ze zdi a tak je vaše dítko jen tak nepřehlédne. Kromě písmen jsou v kurzu zejména zvířátka a pohádkové postavičky.
 
 
Povlečení
 
Dětská postýlka by měla ladit se zvoleným interiérovým stylem, který panuje v celém pokoji. Velké proměny vzhledu postýlky docílíte také pomocí povlečení, které by ani přes den nemělo rušit vzhled pokoje, ale naopak s ním harmonicky korespondovat. Kromě umírněné barevné škály, do níž spadají odstíny šedé, bílé či modré, vsaďte také na fungující vzory, jakými jsou například pruhy či puntíky.
 
 
Úložiště
 
I opravdu malý dětský pokoj může působit prostorně a odlehčeně, pokud se v něm vyskytují důmyslně řešené úložné prostory. Police a boxy na hračky se mohou nacházet například přímo v šatní skříni – toto řešení je zvlášť vhodné, neboť čím více drobností schováte za dveře skříní, tím lépe.
 
 
Stmívač
 
Nejen barvy, nábytek a dekorace se podílejí na konečném vzhledu místnosti a její atmosféře. Více než důležité je také osvětlení, a to nejen to přirozené, ale i umělé. Ideálně investujte do stmívače, abyste vždy navolili takovou intenzitu světla, která je zrovna zapotřebí. Také po místnosti umístěte více zdrojů světla, které by doplnily centrální stropní svítidlo. Okna pak vybavte závěsy či textilní roletou, které zajistí příjemné přítmí i v pravé poledne.
 
 
 
Více inspirace najdete na našem facebooku.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak zařídit pokoj pro malého chlapečka II. zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo