Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?

17.7.2017 | Redakce | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Důležitým úkolem rodičů je pečovat o zdraví jejich dětí. Těžko sice ovlivní úroveň sezení ve školách, ale doma v dětském pokoji určitě ano! Hodiny sezení při psaní úkolů a relaxaci u stolu mohou obnášet spoustu rizik, kterým je třeba se vyhnout. Dítě by si mělo zvykat na správné sezení již v předškolním věku, aby jeho přechod z mateřské do základní školy byl co nejsnazší.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje? - foto, Hyperbydleni.cz

3 parametry pro správné sezení u psacího stolu

Děti si vybírají podle vzhledu a pohodlí, úlohou rodičů je pohlídat jejich zdraví…

1. Výška sezení

Sezení při práci u stolové desky je správné jen tehdy, pokud má židle i stůl ty správné rozměry. Židle musí umožňovat, aby mělo dítě při sezení chodidla pevně na podlaze a úhel v kolenou přibližně 90 stupňů. Nohy nesmí viset ani stát na nějaké podnoži. Když nohy visí, neprokrvují se volně v celé délce, a když nestojí pevně na podlaze, nedá se při změně poloh přirozeně opírat o podlahu, což negativně působí na celou páteř.

2. Hloubka sezení

Při dlouhodobém sezení je potřeba mít možnost ulevit zádům a pohodlně se opřít. Proto musí být zádová opěrka ve správné vzdálenosti, tak aby při opření celých zad sedák podpíral přibližně 2/3 stehen.

3. Výška stolové desky     

Po správném nastavení židle podle výšky dítěte je vhodné ověřit také výši stolové desky. Ta by měla být cca  1-2 cm nad úrovní volně spuštěných loktů sedícího.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Nové dětské rostoucí stoly 2017 od výrobce MAYER

Pokud hledáte vhodný rostoucí dětský stůl pro své dítě předškolního či školního věku, lze doporučit osvědčené modely Profi3. Nabízené stoly, které jsou již léta nejprodávanější na českém trhu, jsou výsledkem vlastního vývoje společnosti MAYER. Dají se snadno nastavovat na potřebné rozměry v průběhu růstu dítěte. Stoly Profi3 se dají sehnat v různých barevných provedeních.  Barvy navíc navazují na barevnost dětských rostoucích židlí a pojízdných kontejnerů, rovněž v nabídce MAYER. Novinkou roku 2017 je rozšíření sortimentu o více stolů, kontejnerů včetně příslušenství v bílém provedení a u vybraných modelů o možnost zvolit barevný akcent snadnou výměnou plastových dílů, které jsou u stolů přibaleny.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Dle potřeby lze měnit barvy z neutrální šedé na zelenou, modrou, růžovou nebo červenou. Jedná se tak o systém 5v1, pět variant v základní ceně v jednom kartonu.  Běhen růstu dítěte se totiž mění jeho požadavky na vzhled dětského pokoje. Pomocí vyměnitelných barevných doplňků lze stoly 5v1 přizpůsobit kdykoliv a k jakémukoliv nábytku.

V nabídce MAYER jsou i další atraktivní dětské rostoucí stoly Racing a Junior, které jsou v roce 2017 rovněž rozšířeny o varianty v bílých barvách.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Dětské rostoucí židle s vysokou kvalitou čalounění a velkým výběrem barev

Nabídka MAYER spojuje pestrost a výjimečné materiály. Různá technická řešení a zejména velmi kvalitní potahové materiály a jejich čalounění jsou opravdu nadstandardní. Potahový materiál AQUACLEAN je velmi odolný proti znečištění, a zajišťuje tak, že čalounění bude dlouhá léta vypadat pořád jako nové. V nabídce jsou židle MyPony, ACTIKID A2, ACTIKID A3, FREAKY, FREAKY SPORT, Smarty a MyFlexo. Opravdu široký výběr, možnost barevně sladit čalounění s barvami stolu i pojízdného úložného kontejneru, vždy správné ergonomické rozměry během růstu dítěte – to jsou hlavní argumenty pro nábytek MAYER.

Židle MyPony je charakteristická technickým řešením bez otočného pístu s nejnižší možnou výškou sezení vhodnou pro děti již od 4 let. Židle se dá samozřejmě nastavit také tak, aby vyhovovala i náctiletým s výškou dospělého člověka.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Židle FREAKY a FREAKY SPORT vynikají vysokým poctivým čalouněním s krásnými stehy, které tvoří dominantu celé židle. Od letošního roku je nabídka barevných kombinací jednodušší a židle lze snadněji sladit s dalšími barvami v pokojíku.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Židle ACTIKID jsou cenově nejdostupnější. Přesto disponují kvalitní kostrou z originálních komponentů a kovovým nosným křížem. Jsou k dispozici s velmi kvalitním čalouněním i v potazích typu Aquaclean. Provedení ACTIKID A2 je navíc možné objednat i se speciálním neotáčivým pístem pro více neposedné děti.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Židle Smarty a MyFlexo jsou charakteristické svou lehkostí díky čalounění zad prodyšnou síťovinou.

Většinu dětských židlí MAYER lze objednat dle výběru v potazích Aquaclean (14 barev), v potazích 100% polyester – dětské (4 barvy s dětským motivem) nebo v potazích 100% polyester (14 barev).

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Proč jsou výrobky MAYER CZ tak kvalitní?

Tradiční řemeslná ruční práce je pýchou firmy, což je vidět na většině vyráběných dětských židlí. Tradici převzala firma MAYER CZ od rodinné společnosti Mayer Sitzmöbel z Německa, která se již 125 let věnuje vlastní výrobě, vlastnímu vývoji a především kvalitnímu čalounění.

Na vysokou kvalitu čalounění se zaměřuje již 20 let i český výrobce MAYER CZ v Novém Jičíně. V posledních 10 letech se zabývá i vlastním vývojem, a to zejména dětského rostoucího nábytku. Každý nakupovaný komponent je kontrolován a do dalšího procesu výroby zařazen jen ve 100% kvalitě. Kvalita je velice důležitá, prodlužuje totiž délku bezproblémového užívání výrobků. To oceňují zákazníci i firmy.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Reference a návštěva kamenné prodejny se vyplatí

Nabídky internetových prodejců jsou velmi široké. Nicméně se vždy vyplatí předem získat buď reference od důvěryhodných zdrojů, nebo raději osobně navštívit autorizovanou prodejnu.  Značkový nábytek se běžně nakupuje tímto způsobem, až 80 % zákazníků si nábytek fyzicky předem prohlédne nebo získá referenci od známých či na internetu.

Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje?, fotka

 

Nevěřte mýtům

V rámci internetových diskuzí vznikla o rostoucích dětských židlích a stolech řada mýtů, tj. mylných tvrzení, kterými se můžete nechat zmást. Proto je vhodné si přečíst samostatný článek, který tyto mýty vyvrací.


 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak koupit rostoucí stůl a židli do dětského pokoje? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo