Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků

9.1.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Pokud čekáte přírůstek do rodiny, musíte včas zařídit opravdu velké množství věcí. Jelikož každý rodič chce své novorozené dítě přivést do klidného a příjemného prostředí, jedním z nejdůležitějších úkolů nastávajících rodičů je vytvoření vhodného dětského pokojíčku. Přestože při zařizování dětského pokoje hrají hlavní roli aspekty bezpečnostní a praktické, nemusíte se vzdávat moderního vzhledu vybavení a zařízení. Díky dnešní nabídce můžete svému dítku poměrně snadno a rychle vytvořit malý ráj na zemi.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků - foto, Hyperbydleni.cz

Moderní dětské pokojíčky jsou mnohdy navrženy tak, aby s dítětem „rostly“ a vyhovovaly mu bez větších změn a zásahů i několik let. Rodiče po celém světě mají stále více v oblibě tzv. „rostoucí“ nábytek, který lze jednoduchými úpravami přizpůsobovat měnícím se potřebám dítěte. Nejen rostoucí postýlky, stolečky a židle, ale také vhodně zvolené barevné ladění může o několik let oddálit potřebu kompletně změnit vybavení pokojíčku.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků, fotka

 

Moderní trendy upouštějí od zahalení celého pokoje se vším jeho vybavením do holčičí růžové či klučičí modré barvy. Pokud přeci jen chcete dodržet toto tradiční barevné dělení, použijte růžovou či modrou více šetrně. Místo vymalování celých stěn pokoje jednou barvou, použijte tyto barvy jen ve formě doplňků. Závěsy, kobereček či povlečení v dané barvě jasně a elegantně prozradí, kdo je obyvatelem daného pokojíčku.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků, fotka


Pokud naopak růžové či modré neholdujete, vyzkoušejte genderově neutrální barvy, jakými jsou šedá, žlutá či zelená – tyto barvy v interiéru dětského pokoje skvěle vyniknou a vytvoří příjemnou a klidnou atmosféru.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků, fotka


Všichni se asi shodneme, že by stěny dětského pokoje měly být veselé a pozitivní, proto se nastávající rodiče pouští do malování, ačkoli na něj ve většině případů nemají čas, energii a mnohdy ani finance. Ušetřete si práci a využijte široké nabídky nástěnných nalepovacích tapet a šablon, které jsou velmi zábavné a efektivní, a tak je vaše dítko jistě brzy ocení.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků, fotka


Jelikož malé děti většinu dne prospí, vytvořte jim vhodné podmínky k usínání i během dne. Podle mnohým odborníků je příčinou problémů s usínáním mimo jiné také nedostatečné zastínění a přítmí. Vytvořte v pokoji vašeho děťátka příjemnou světelnou pohodu pomocí moderních závěsů, rolet či žaluzií. Pro maximální efekt při výběru opět nezapomeňte dbát jak na praktickou, tak na dekorativní stránku. Něco tak funkčního, jako jsou závěsy, se díky provedení, barvě či vzorům může stát okrasou celého pokoje.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků, fotka


Nejčastější chybou při zařizování dětských pokojíčků je fakt, že se zapomíná na rodiče, kteří v pokoji tráví skoro stejné množství času jako samo dítě. Pořiďte si do pokojíčku pohodlné křeslo či sedačku a stoleček. Tak budete moci při uspávání či krmení svého dítěte zároveň odpočívat a relaxovat, například nad šálkem oblíbeného čaje.

Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků, fotka


Vždy dejte přednost vybavení, které nabízí velké úložné prostory, kterých bude v dětském pokojíčku opravdu třeba. Tak budete mít vše potřebné po ruce, což vám ušetří spoustu času i energie. Záležet si dejte především na výběru přebalovacího pultu, který by měl mít úložné prostory pro plínky, krémy, zásypy apod.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Inspirativní návrhy moderních dětských pokojíčků zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo