Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj

23.9.2011 | Roman Bucháček | Dětské pokoje | Komentářů 2 |

Dětský pokoj by měl být pro naše ratolesti jejich malým královstvím. Měly by se v něm cítit příjemně a přirozeně. V dnešní době by děti měly mít k dispozici svůj oblíbený a „soukromý“ prostor pro zábavu, odpočinek i pro co nejpříjemnější chvíle vzdělávání. V tomto článku si shrneme základní zásady při plánování dětského pokojíčku a nakonec přidáme i pár aktuálních tipů, jak takový dětský pokoj uspořádat.

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj - foto, Hyperbydleni.cz

 

My rodiče se často soustředíme a investujeme především do těch obytných místnosti našeho domova, které po právu považujeme za nejdůležitější – kuchyň, koupelna, obývací pokoj… Je však třeba si uvědomit, že pro naše děti je tím nejdůležitějším prostorem v celém bytě právě ten pokoj, který je určen jim samotným.

Jak ale takové dětské království vytvořit a naplánovat? Aby splňovalo přesně to, co děti od svého pokojíčku očekávají, aby se v něm cítily dobře a byl pro ně místem kde si rády hrají, učí se a poklidně spí, prostě místem kde se budou cítit šťastné. Inu, pokud zrovna pán domu není zkušeným a zručným kutilem se spoustou volného času, je v této době nejlepším řešením spolehnout se na zkušené prodejce, kteří nabízí osvědčené a kvalitní výrobky s nepřebernou řadou rozměrů a parametrů do velkých i malých prostor dětských pokojů. Jedním z takových osvědčených prodejců je například e-shop Nábytek-Nej.cz, který se již léta soustředí především na opravdu širokou nabídku veškerého vybavení dětských pokojíčků. Lehce si tak můžete uspořádat pokojík přesně na míru.

Pokud totiž bude dětský pokojíček vhodně vybaven a uzpůsoben, nebudete se již tak často setkávat kupříkladu s tím, že si Vaše ratolesti nosí své hračky téměř po celém bytě a hrají si s nimi na místech, kde se Vám to zrovna v danou dobu nejméně hodí. Určitě to také znáte - třeba taková autíčka projíždějící kolem Vašich nohou při práci v kuchyni, nebo tlupa panenek či plyšáků, kteří znenadání okupují celý Váš obývací pokoj, můžou být častou příčinou výčitek a někdy až zbytečných dětských slziček.

Při plánování dětského pokoje se v prvé řadě musí dbát na několik důležitých zásad pro bezpečí našich dětí a to i s ohledem na jejich věk. Zdravotní nezávadnost a bezpečnost by měla být v dnešní době automatická. Tuto záležitost Vám lepší prodejci nábytku nabízí v rámci certifikace svých výrobků. Tento certifikát Vám jednoduše zaručuje nezávadnost zvolených materiálů i absenci nebezpečných prvků jako jsou ostré hrany či skleněné části.

Další z důležitých otázek při výběru vhodného nábytku je i plánovaná doba, na kterou nábytek kupujeme. Chceme-li, aby nábytek vydržel po delší čas než jen na dobu předškolního věku naší ratolesti, musíme při výběru zohlednit možnost nastavitelnosti, při které pak můžeme jednoduše nábytek přizpůsobovat věku a velikosti dítěte. Samozřejmě že i toto nelze praktikovat do nekonečna, neboť představy a styl našich potomků se mění a zejména přechod do pubertálního věku již lze jen těžko realizovat s designem a nábytkem z věku předškolního.

Také počet dětí by mněl v našem rozhodování hrát svou neméně důležitou roli. Rozdílně bychom měli volit varianty uspořádání nábytku při různých věkových rozdílech sourozenců. Dnešní  průmysl s nábytkem nabízí opravdu spousty možností a nápaditých variant. Pojďme si teď představit pár novinek a zajímavých nápadů na zařízení dětského pokoje, o kterém se nám za našeho mládí nejspíše ani nesnilo.

 

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj, fotka

Dětská multifunkční postel FRESNO

Prvním z našich tipů je moderní a efektivní dětská postel Fresno, která se hodí především pro menší prostory dětských pokojíků. Tato multifunkční postel nabízí kvalitní zpracování, jednoduše omyvatelný povrch a především výsuvný stoleček, který lze jednoduše vysouvat a zasouvat do prostoru postele.

 

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj, fotka

Dětská postýlka Gabi se skluzavkou

Další velmi zajímavě řešenou a zároveň hravou postelí pro děti je postýlka Gabi se skluzavkou. Ta je vhodná do pokojů s trochu větším prostorem. Pod samotnou postýlkou se ukrývá poměrně velký prostor, ve kterém si děti mohou dělat různé skrýše, pokojíčky, hrát hry a schovávat své věci.

 

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj, fotka

Jedna z oranžových variant pokojíčku Basic

Jednou z nejoblíbenějších variant vybavení dětského pokoje je variabilní sestava nábytku Basic. K jeho oblíbenosti přispívá aktuálně i velmi příznivá cena a výběr ze dvou barevných variant (zelená a oranžová).

 

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj, fotka

Postel Fresno v růžovém provedení

Samostatná postel Fresno je další alternativou kvalitní holandské postele pro děti s netradičním zpracováním a kvalitou. Postel je vyrobena z MFD desky a můžete ji pořídit hned v několika zajímavých variantách provedení.

 

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj, fotka

Variabilní postýlka Combo I

Velmi praktickou záležitostí je postýlka Combo I, která poroste s Vašim dítětem. Netradiční a velice praktický nábytek, který klade důraz na funkčnost. Design navržen dle nejnovějších zásad ergonomie bydlení a moderního zpracování nábytku. Pomocí jednoduchého mechanismu můžete postýlku rozdělit na samostatné díly a vznikne další funkční nábytek na několik let. Po odebrání horních dílů se promění v klasickou dětskou postel až do věku dítěte na střední škole.

 

Pár rad jak vhodně, kvalitně a levně vybavit dětský pokoj, fotka

Psací stůl Henri

Jelikož kvalitní psací stůl u kterého se děti mohou učit je dalším z nejnutnějších vybavení dětského pokoje, představíme si na závěr oblíbený psací stůl Henri v bílém provedení. Stůl nabízíprecizní provedení a spousty úložného prostoru. Stůl se perfektně hodí do kombinace s dalším nábytkem studentského pokoje Fresno.

Zdroj: www.Nabytek-Nej.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Ondřej: Dobrý den, koupili jsme na...< Odpovědět

Iveta Suchá: Dobrý den, koupili jsme...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo