Dětský pokoj s AP Design

14.9.2011 | AP Design | Dětské pokoje | Komentářů 8 |

Jmenuji se Alžběta Prachatická a jako bytový architekt pracuji již 14 let. Každý byt lze zařídit sektorovým nábytkem, ale z mé zkušenosti a praxe vím, že se klienti rádi poradí s bytovým architektem, který ideálně vyřeší jejich problém s nedostatkem prostoru a funkčností nábytku v interiéru. Často se na mě obrací klienti s vyřešením nestandardních prostor a já bych se ráda podělila o dvě mé realizace.

Dětský pokoj s AP Design - foto, Hyperbydleni.cz

 

Dvě děti a byt 2+kk, to je problém většiny rodin nejen v Praze. Vyřešit soukromí vašich dětí je někdy problematické, zpravidla obětujete vždy ten největší samostatný pokoj pro jejich pohodlí. I mí klienti mě oslovili s prosbou, jak co nejideálněji vyřešit celý dětský pokoj tak, aby byl praktický a funkční a dětem splňoval požadavky teď, ale i v dospívání. Vzhledem k velikosti celého bytu bylo nutné vyřešit co nejvíce úložných prostor, ale také to, aby v pokojíku byly také dvě pracovní místa a každé z dětí mělo svůj prostor a soukromí, protože pokoj budou užívat jak chlapec, tak holčička.

 

Dětský pokoj s AP Design, fotka

 

Chlapci se líbila oranžová barva, takže jsem pak pracovala s kombinací ostatních barev tak, aby se k oranžové hodily. Holčička si ze vzorníku vybrala limetkově zelenou a já tyto dvě barvy doplnila neutrální jasmínovou barvou. Obě děti milují knihy, proto bylo důležité do dispozice zakomponovat jejich uložení. Pokoj jsme domýšleli do takových detailů, aby byly přesně rozmístěná světla – nad pracovním stolem, nad postelí – když si dítě bude chtít číst a jedno bezpečnostní, které svítí i přes noc a dítě bezpečně sleze z postýlky.

Chlapec toužil po skluzavce, ale ze sektoru rozměrově žádná nevyhovovala, tak jsme ji vyrobili. Skluzavka je odnímatelná, takže až děti odrostou hrám nebo si budou hrát na podlaze, tak se jednoduše odinstaluje. Pod spací částí postele jsou 3 zásuvky – spodní, nejprostornější výsuvka má speciální pojezdy, které unesou i dospělého člověka. Zásuvky jsou využity na celou hloubku postele pro uložení hraček nebo sezónního oblečení. Stejně tak schůdky se dají využít jako police, protože za nášlapnou plochou je otevřený prostor.

 

Dětský pokoj s AP Design, fotka

 

Bezpečí dětí je vždy prvořadé, proto jsem použila zafrézované úchyty, které jsou ideální do menších prostor a děti se při hrách a dovádění nemohou poranit. Co se týká bezpečí spací části, tady jsem zvolila zábranu z laminátu a zaoblené hrany krycí části matrace. Klienti byli z realizace velice nadšení. …a ta radost dětí hlavně ze skluzavky.

Vymyslet v mezonetovém bytě 3+kk ideální řešení dětského pokoje byl oříšek. Celý prostor rozbíjely šikminy, takže umístit zde maximum úložného prostoru bylo hodně těžké. Ze dvou částí mezonetu byl pro děti zvolen ten větší prostor, ve kterém doposud byla ložnice. Obyvateli pokoje jsou opět holčička a chlapeček, stejně jako u předchozí realizace. Klienti chtěli zachovat stávající postýlky, ke kterým jsem pouze dořešila úložné prostory.

 

Dětský pokoj s AP Design, fotka

 

Kvůli využití denního světla se pracovní plocha umístila pod oknem, vyšly 2 prostorná místa a do šikminy se krásně vešla knihovna. V pracovní desce je praktická průchodka na kabely a mřížka k topení. Další úložný prostor vznikl uzavřením zbytku šikminy za posuvná křídla. Do rohu pokoje jsem umístila otvírací box, který bude také sloužit jako úschovna sezónních věcí, nicméně tím tam vznikl stolek pro lampu a odkládání z nižší postýlky.

 

Dětský pokoj s AP Design, fotka

 

Nad oběma postýlkami jsou jednoduché knihovny na drobnosti dětí. Mezi nízkou postýlkou a zábradlím schodiště zbyl ještě prostor na knihovnu se zásuvkami. Opět jsem použila zafrézované úchytky. Barevně jsem zvolila pruhovanou tapetu, která lehce protahuje výšku stropu a doplnila ji světle žlutou malbou.

Více realizací naleznete na mých webových stránkách apdesign.cz.

Vaše AlžbětaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

asli: Tapety moc nedoporučuji,...< Odpovědět

michaelapa: Máte nějaké tipy jak by šel...< Odpovědět

Iva: Anno, Anno, je paní Alžběta...< Odpovědět

Anna: Pani radoby bytovou...< Odpovědět

Marketa: Pani Alzbeto vubec nemate...< Odpovědět

Jarka: Obě realizace mě nadchly...< Odpovědět

Alzbeta: Dekuju za mila slova, Darjo....< Odpovědět

Darja: Paní Alžběto, myslím, že se...< Odpovědět

počet příspěvků: 8

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo