Úprava dětského pokoje v bytech panelových domů

28.2.2011 | Jana Henychová | Dětské pokoje | Komentářů 2 |

Interiéry dětských pokojů je třeba upravovat především tak, aby se v nich vašim dětem líbilo. V každém dětském pokoji by se měly děti cítit pohodlně a útulně. K tomu napomůže pečlivé zvažování a vybírání předem, než si začnete cokoliv kupovat. Jednotlivé prvky a kombinace barev použité v pokoji vašich dětí by měly rozvíjet dětskou fantazii. Především by měly být veselé a pestrobarevné, aby dokázaly zaujmout a obveselit.

Úprava dětského pokoje v bytech panelových domů - foto, Hyperbydleni.cz

 

Ti, kteří bydlí v rodinném domku, budou mít více prostorových možností a tím pádem i větší možnost realizace svých nápadů, jak vybavit dětem pokoj. Velký prostor ale není vždy to nejdůležitější. Pokojíček s moderním vybavením, který je výhodný po praktické a finanční stránce a zároveň zajímavý pro dětský zrak, můžete bez problémů postupně vybavit i v menších bytech panelových nebo činžovních domů. Pro některé domácnosti s malými byty, které nemohou mít dětský pokoj jako samostatnou místnost, se nabízí jako jedno z řešení vytvořit si v některé z místností dětský koutek.

 

Úprava dětského pokoje v bytech panelových domů, fotka

 

Pokud máte děti dvě, je praktické zakoupit na spaní palandu. K tomu hned další příslušenství jako třeba lampičky, povlečení, polštářky a drobné dekorace. Vzhledem k tomu, že se jedná o pokoj pro děti, je třeba dbát na pravidelné udržování čistoty a hygieny. S tím totiž souvisí kvalita zdí, správné nátěry, upevnění lišt a těsnění ještě před pořizováním výbavy, aby nedocházelo k nadměrnému výskytu plísní vznikajících vlivem vlhka a zimy. Stejně tak je třeba průběžně mapovat všechna zákoutí, kde se může snadno usazovat prach.

 

Úprava dětského pokoje v bytech panelových domů, fotka

 

Pokud se týká nátěru, klasickou bílou barvou nikdy nic nepokazíte, ale vzhledem k tomu že jde o dětský pokoj, nemusíte se bát experimentovat. Skutečnost, že se v posledních letech opět vrací do módy barevné nátěry, může být velice zajímavá i pro vaše děti. Pokud byste chtěli sáhnout po úspornějším řešení, můžete nátěr nahradit tapetou se zvířátky nebo pohádkovými postavičkami.

 

Úprava dětského pokoje v bytech panelových domů, fotka

 

Další kapitolou pro výbavu pokoje je vhodný nábytek, kterého děti nepotřebují mnoho. Do samotného pokoje stačí pouze jedna větší police na hračky, kterou děti, až vyrostou, mohou využívat na knížky a školní pomůcky. Také je třeba skříňka na oblečení, ale tu není nutné stavět do dětského pokoje. Jedním z důležitých faktorů je bezpečnost pohybu, a proto vám nedoporučujeme takovou místnost přeplňovat nábytkem. Zejména vybírejte takový nábytek, který má zaoblené hrany, aby se při pádu dítěte omezilo riziko možného úrazu. Pro bezpečnost je naopak lepší, když zdi zůstávají volné. Ty můžete buďto vyzdobit tapetou, jak výše uvedeno, nebo si je nechat vypolstrovat speciální gumovou nebo silikonovou vystýlkou, která je velice hygienická a není ani náročná na údržbu. Stačí ji pouze otřít vlhkým hadrem s vhodným saponátem a v pokoji tak po dlouhá léta vydrží v zachovalém stavu.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Hedvika M: Tak jestli zařizujete dětský...< Odpovědět

Ema Černá: Bydlíme taky v panelákovém...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo