Z pohádky do života

14.1.2011 | Lucie Sýkorová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Při zařizování dětských pokojů pro naše ratolesti, které ještě neokusily školní lavice, se můžeme vydat dvěma směry. Jejich pohádkový svět lze vytvořit pomocí nábytku v jejich (momentálně) oblíbené barvě s použitím výrazných prvků, například ilustrovaných tapet na dveřích, nebo můžeme vsadit na neutrálnější materiály a pohrát se s barevností stěn, doplňky a textiliemi.

Z pohádky do života - foto, Hyperbydleni.cz

 

Alternativa A

Při první variantě byste měli počítat s tím, že v budoucnu bude třeba opět investovat do nábytku, případně do výměny nebo úpravy jeho částí, protože je velká pravděpodobnost, že vaše milované dítě o pár let nebude rozumět, proč má na dveřích skříně ovečky a nábytek v růžové barvě. Také si je třeba uvědomit, že dcerka sice v současnosti potřebuje dostatek prostoru na maratón s kočárkem křížem krážem po pokoji a na rozkládání hraček od obou babiček, ale za nějaký čas půjde do školy a její potřeby se změní.

 

Z pohádky do života, fotka

 

Oproti oknu je umístěna postel s otevřenou policovou sestavou, skříňkami a pracovním stolem, při kterém je možné sedět z obou stran a rodič tak může mít dohled nad psaním prvních domácích úkolů. Ve druhém rohu pokoje je situována vestavěná skříň s výraznou tapetou v barvě nábytku na posuvných dveřích, která by se v budoucnu mohla jednoduše vyměnit, a velké prostranství na hraní s variabilním úložným prostorem. Barevnost nábytku je v tomto řešení odvážnější, proto bychom měli doplňky, barvu stěn a textilie řešit s rozvahou, aby nábytek nezanikl.

Alternativa B

Pokud vám to velikost pokoje dovolí, je důležité vytvořit v ní dostatečný prostor na hraní, tancování, uskladnění hraček, oblečení, spací zónu a také třeba myslet na pracovní kout. Vhodné jsou otevřené nebo uzavřené policové systémy, které se momentálně mohou využít na panenky všech velikostí a později například na knihy. Je užitečné doplnit jejich o krabice, koše a kontejnery na kolečkách. Jsou vhodné pro rychlý úklid, skladování věcí, mohou hýřit barvami av budoucnu je můžete jednoduše vyměnit nebo doplnit.

 

Z pohádky do života, fotka

 

Asi všichni známe počmáraný nábytek a stěny. Můžeme být však tolerantní a předvídaví a vytvořit plochy, na které se dá psát a kreslit donekonečna. V nabídce jsou barevné lakované bezpečnostní sklo v různých barvách, ale s jejich použitím bychom asi přece jen měli počkat do školního věku ratolestí. Úložný prostor můžeme řešit vestavěnou skříní na míru, komodami, skříňkami, také je dobré myslet na úložný prostor v posteli.

 

Z pohádky do života, fotka

 

Nábytek by měl být řešen tak, aby dítě bez rizika dosáhli na oblíbenou knihu a mohlo jednoduše uklidit hračky. Proto by sestavy měly být nižší, variabilní a snadno přístupné. Vhodně vybraný nábytek je schopen "růst" s dítětem a může se postupně doplňovat - například pokud pracovní stůl není ještě potřebný, může být prostor využit na stavění hradů. Je dobré, když máme zařízení pokoje předem komplexně promyšlené.

 

Z pohádky do života, fotka

 

V pokoji jsou dřevěné stropní trámy, proto lze použít podobný dřevodekor v kombinaci například s bílou a pravděpodobně nebude nutné o pár let vyměňovat nábytek. Korpus je v barvě ořechu a při použití materiálu ve zdvojené tloušťce jeho jednotlivé kusy ještě víc vyniknou. Můžeme se hrát s výraznými barvami, vzory na stěnách a doplňcích. Při dveřích je umístěna skříň s komodami a postel s úložným prostorem. Zkos vytváří pohodovější prostor pro snění a větší pocit bezpečí.

Autor: Lucie Sýkorová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Z pohádky do života zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo