Jak postavit dětský pokojíček

7.12.2010 | Jana Henychová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Pokud máte malé děti a váš byt nebo dům nabízí dostatečné prostorové možnosti, aby vaše děti měly vlastní pokojíček, pak vám můžeme poskytnout pár rad, jak takovou místnost vybavit a zároveň efektivně uzpůsobit. Dříve než začnete dětský pokoj vybavovat, je nejprve třeba zvážit, jestli budete kupovat vybavení pro nejmenší děti, ze kterého za pár let vyrostou, nebo dlouhodobou výbavu trvalého charakteru pro větší děti předškolního a školního věku, zejména v podobě postele a dalšího nábytku.

Jak postavit dětský pokojíček - foto, Hyperbydleni.cz

 

Výhodu mají ti z vás, kteří bydlí v bytě nebo domě s vysokými stropy. V takovém případě si můžete nechat zhotovit na zakázku dřevěné patro. Vzhledem k tomu, že se má jednat o stavbu pro děti přibližně od šesti let, je výhodné nechat si zhotovit takové patro s dřevěnými schůdky, které se skládají z delších ploch a jsou nakloněné do určitého úhlu, na rozdíl od klasických žebříkových typů, které jsou vzhledem k zemi kolmé a jejich nášlapné plochy mají ostré hrany. Právě proto, že se jedná o vybavení pro malé děti, je z bezpečnostních důvodů lepší si tyto hrany nechat zabrousit lehce do kulata, aby si děti neublížily, což estetický vzhled ani trochu nenaruší. Zakulacené hrany jsou totiž v nábytkové architektuře velice moderním trendem. Kromě bezpečného vybavení tak získáte estetickou součást vašeho bytu, kterou budete kromě vašich dětí jistě rádi obdivovat také vy. U příslušného zhotovitele se můžete vybrat ze vzorníku barev.

 

Jak postavit dětský pokojíček, fotka

 

Výběr je skutečně pestrý. Můžete vybírat tak, aby takové dřevěné patro ladilo s ostatním vybavením, ale vzhledem k tomu, že se jedná o dětský pokoj, nevadí, když bude výbava různobarevná. Ale to opravdu záleží na tom, zda-li chcete vybavovat pokojíček krátkodobě když jsou vaši potomci ještě malými dětmi nebo přemýšlíte do budoucna, až děti povyrostou. Jako univerzální volba je nejlepší takové dřevěné patro natřít tmavě hnědým mořidlem a bude se tak nádherně vyjímat s ostatními doplňky různých barev.

Pokud se chystají vaše děti na první školní roky, hraje velmi důležitou úlohu pro takový pokoj i výběr správného pracovního stolku a jeho vhodné umístění. Máte-li hotové dřevěné patro na spaní, je praktické řešení umístit pracovní stolek pod něj. Umístění stolku je ale třeba volit tak, aby čelní pohled za denního světla nebyl příliš temný a dítě si tak nekazilo zrak. Například je absolutně nevhodné, aby pracovní stolek byl přisunutý těsně ke zdi. Jako estetický a zároveň praktický doplněk se může na dřevěný strop umístit panel s halogenovými svítidly nebo pár bodovek. Nezbytnou součástí je samozřejmě lampička na pracovní stůl, ale tato světla mohou prostory místnosti ve večerních hodinách lépe zvýraznit.

 

Jak postavit dětský pokojíček, fotka

 

Jako nábytkové doplňky můžeme dětský pokojíček vybavit otevřenými policemi s fochy, která je velmi praktická a nachází univerzální všestranné využití. Děti předškolního a ranného školního věku takovou polici mohou využít zejména na hračky, později když odrostou, na učení a knihy. Další praktické doplňky mohou tvořit menší nástěnné poličky, které samy o sobě mohou být dekorací a vždy se pro ně nějaké uplatnění najde, ať už se jedná v případě dětí o hračky nebo v pokročilejším věku o různé doplňkové dekorativní předměty.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Jak postavit dětský pokojíček zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo