Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (5.díl)

6.9.2010 | Lucie Sýkorová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Závěrem našeho miniseriálu o dětských pokojích, který snad odpověděl na Vaše otázky a možná Vás i inspiroval, jsme připravili stručný přehled rad, tipů a triků pro zařizování dětského království. Snad Vám nejednu starost ušetří také seznam nejčastějších chyb, jichž se můžeme dopouštět právě v případě, rozhodneme-li se pustit se do zařizování, či rekonstrukce království našich nejmenších.

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (5.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Něco málo užitečných definic, které mohou pomoci

Ať už zařizujete zbrusu nový interiér, nebo se pouštíte do rekonstrukce, mějte vždy na paměti, že jak Vaše děti porostou, jejich pokoj se bude muset flexibilně přizpůsobovat jejich potřebám a požadavkům. Nejlepší volbou při zařizování interiéru je kvalitní a ergonomicky vhodný nábytek. Upřednostněte raději snadno upravitelný a nastavitelný dětský nábytek. Nespornou výhodou je nákup vybavení z jedné modulově uspořádané kolekce, ke které je možné časem přikupovat další díly.

Každý rodič chce pro své potomky to nejlepší. Pakliže Vás však svazuje finanční rozpočet, pamatujte, že to poslední na čem byste měli šetřit, je postel. Nejlépe učiníte, rozhodnete-li se pro koupi postele s lamelovým roštem (nejlépe nastavitelným), vhodnou matrací (pozor - ne každá matrace se hodí ke každému roštu), a to vše s ohledem na věk a hmotnost dítěte. Zbude-li Vám nějaká ta korunka navíc, vyplatí se ji investovat do zakoupení antialergenních povlaků na matrace.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (5.díl), fotka

 

Nic nemůže být ihned. Ani Řím nepostavili přes noc! I Vám se rozhodně vyplatí, nebudete-li spěchat. Nesnažte se vybavit celý pokoj ihned, popřípadě záhy po narození dítěte. Během prvních let bude stejně většinou s Vámi a pokoj bude využíván především dospělými příslušníky Vaší rodiny. Nakupte jen základní vybavení, prádelník, postýlku a hlavně kvalitní koberec. Na vše ostatní bude dost času později.

Při výběru nábytku je dobré mít jasnou představu o rozměrech pokoje. Děti potřebují dostatek místa na hraní, práci, či na cvičení a později pro rozložení knih, tužek a sešitů do školy. Vyvarujte se tedy přeplňování místnosti nábytkem.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (5.díl), fotka

 

Nezapomeňte na vhodné osvětlení - v dostatečném množství a kvalitě, abyste předešli zbytečnému kažení zraku. V pokojíku by neměl chybět centrální zdroj světla, doplněný bodovým přisvětlením na potřebných místech, jako například lampička na pracovní ploše, či u postele.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (5.díl), fotka

 

Především při zařizování interiéru pro menší děti je záhodno volit takové vybavení dětského pokoje, které bude pro Vaše ratolesti co možná nejbezpečnější. Vyvarujete-li se ostrých rohů, skleněných vitrín a otevřených elektrických zásuvek, můžete klidněji spát. U dětských pokojů pro nejmenší hlídejte i to, zda z nábytku nelze snadno oddělit menší součástky, které by dítě mohlo pozřít. Dnešní doba nabízí široký sortiment „zabezpečovadel“, která zajistí spolehlivou ochranu pro Vaše nejmenší.

Ani chybička se nevloudí

Především si dejte pozor na přílišné barevné kombinace – pokojíček není cirkusový stan.

Opatrně s miminkovskými vzory! Co se líbí očkům týdenního mimina, nebude se líbit tříleté slečně.

Pokoj připomínající námořní nebo vesmírnou loď vypusťte z hlavy, pokud nechcete za dva měsíce zařizovat všechno znova. Nábytek pro děti nemusí stát desetitisíce, ale přece jen si nezaslouží, aby v jejich ráji končil nábytek, který se vám nebo babičkám a dědečkům omrzel.

Máte-li koberec, nedávejte na okna závěsy, ale žaluzie nebo ratanové zastínění a baldachýn nad postýlkou také není nutný.

Děti milují, když si mohou věci schovávat a zase nacházet – učí se tím i pořádku.

Vyvarujte se nerespektování povahy a názoru dítěte – pokud už mluví a umí aspoň trochu vyjádřit svůj názor, přiberte ratolest coby poradního architekta.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (5.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo