Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (3.díl)

27.8.2010 | Lucie Sýkorová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Důležitou součástí pokoje školáka je také psací stůl. Při výběru stolu je potřeba brát v potaz spoustu aspektů, například výběr dětského psacího stolu, který nebude jen zdobit dětský pokoj, ale bude hlavně splňovat důležité potřeby dítěte.

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (3.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pracovní koutky

Aby se při práci u psacího stolku děti nehrbily, měli bychom dbát na výběr vhodné židle - takové, aby byla dostatečně pohodlná a zároveň tvrdší, jejíž opěrka umožňuje prohnutí páteře v bederní oblasti. Židle by měla být výškově nastavitelná tak, aby se dítě vždy opíralo nohama o podlahu. Sedák by přitom měl podepírat co největší část stehen.

Důležitý je také sám psací stůl. Při výběru stolu je potřeba brát v potaz spoustu aspektů, například výběr dětského psacího stolu, který nebude jen zdobit dětský pokoj, ale bude hlavně splňovat důležité potřeby dítěte. Deska by měla být dostatečně velká, nejméně však tak, aby dostačovala na rozpětí loktů sedícího. Stejně jako židle, měl by i stůl být výškově nastavitelný. Důležitou vlastností stolu je především velikost pracovní desky, která bude dostačující například k malování nebo plnění školních povinností. Povrch desky by měl být matný, aby odlesky nekazily dětem oči.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (3.díl), fotka

 

Z bezpečnostních důvodů by měl mít stůl zaoblené rohy a hrany. Zapomenout by rodiče neměli ani na dostatek úložného prostoru (zásuvky, poličky, kontejnery apod.). Další důležitou vlastností psacího stolu je, aby byl stůl polohovatelný. I pro prvňáčka je vhodné počítat s tím, že jednou bude mít na stole počítač a rovnou koupit stůl s vysouvací deskou pro klávesnici.
 
Zhruba od tří let věku by se dítě mělo již učit, že všechno nepatří na jednu hromadu do krabice, ale na určené místo. Dítě by mělo mít k dispozici dostatek regálů, zásuvek a skříněk, kam by mohlo ukládat zvlášť hračky, kreslicí potřeby, knížky a podobně. V místnosti by mělo být prostředí maximálně podporující umělecké a pohybové sklony dětí.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (3.díl), fotka

 

Neměla by chybět plocha na kreslení ani malé místo na cvičení. Praktické a jistě vítané můžou být například: ribstol na zdi, houpačka ve dveřní zárubni nebo klouzačka z palandy. Mnoho zejména větších a nadnárodních řetězců dnes nabízí také různé houpací podložky, uzavírací a točící křesílka, jejichž cena se pohybuje zhruba v rozpětí od 1 500 Kč do 3 000 Kč, stany, iglú a další „průzkumnické“ hračky, které ocení hlavně mladší ročníky. Některé z nich se ovšem dají využít i pro oživení pokoje teenagera.

 Pokud vám to velikost pokoje dovolí, je důležité vytvořit v něm dostatečný prostor na hraní, tancování, uskladnění hraček, oblečení, spací zónu a také pracovní kout. Vhodné jsou otevřené nebo uzavřené policové systémy, které se mohou momentálně využít pro panenky všech velikostí a později například na knihy. Je užitečné je doplnit o krabice, koše, kontejnery na kolečkách. Jsou vhodné na rychlé uklízení, skladování věcí, mohou hýřit barvami a v budoucnosti je můžete jednoduše vyměnit nebo doplnit.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (3.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Veletrhy - foto, Sportovní Čáry u arény s čarodějnickou poutí, Hyperbydleni.cz

Sportovní Čáry u arény...

18.04.2018

Tradičně poslední dubnový den, který letos...

Veletrhy - foto, V dubnu vyrazte za nákupy i zábavou na letňanské veletrhy FOR FAMILY, Hyperbydleni.cz

V dubnu vyrazte za nák...

10.04.2018

V PVA EXPO PRAHA v Letňanech se bude od 12. –...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo