Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (2.díl)

23.8.2010 | Lucie Sýkorová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Základem každého dětského pokoje by měla být postel s kvalitní matrací a roštem, která přispívá ke zdravému vývoji dítěte. V dnešní době si můžeme vybrat z velké škály různých druhů postelí, které nám dětský pokoj dotvoří. Postele mohou být s úložným prostorem nebo bez něj, postele na nožičkách, s plnými postranicemi, s čely i bez nich, a mnoho dalších.

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (2.díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jak si kdo ustele, tak si lehne

Nezdravý spánek může mít neblahý vliv na pozdější vývoj dítěte, proto by zdravotní lůžko nemělo být ani příliš měkké ani příliš tvrdé. Jako nejvhodnější jsou doporučována lůžka s lamelovým roštem a zdravotní matrací, například latexovou, která by měla být z jednoho kusu, hladká a nečleněná. Matrace by měla větrat i zespodu, proto jsou nevhodná lůžka s plnými bočnicemi.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (2.díl), fotka

 

Dobrá odvětrávatelnost matrace a dostatečná výška lůžka jsou důležitými faktory. O celkových rozměrech postele platí - čím větší, tím lepší. Postel by měla mít délku alespoň dva metry, aby si ji dítě pohodlně užívalo i v době dospívání. Vždyť postel není rozhodně krátkodobá záležitost. Při výběru postele je dobré myslet dopředu.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (2.díl), fotka

 

Většímu dítěti je vhodné koupit rovnou postel pro dospělé. Tím nám odpadnou starosti s jeho růstem a výměnou lůžka. Odborníci vůbec nedoporučují dvoupatrové postele. Dítě, které spí nahoře, má horší podmínky ke spánku, protože ve výše položeným prostorách u stropu, graduje také teplota. Navíc může dojít i k nebezpečným pádům.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (2.díl), fotka

 

Vhodné umístění postele je také podstatným faktorem, platí tedy, že lůžko nepatří pod okno, nebo do míst kde protahuje. Neměli bychom opomenout také vhodné osvětlení - noční osvětlení by mělo být umístěno nad hlavou, nikoliv na stolku. Čelo postele chrání spícího před průvanem, ale také slouží jako opěra pro polštář, nehledě na to, že se neošoupe zeď za polštáři.

Druhy postelí:

  • Dřevěné - jsou zdravotně nezávadné a také velmi oblíbené, vyrábí se nejčastěji z masivu (borovice, smrk, dub, buk). Cenově levnější jsou postele z měkkého dřeva (borovice, smrk). Dále jsou k dostání dřevěné postele v kombinaci s dřevotřískou nebo laminem, jež jsou cenově dostupnější, ale nejsou tak kvalitní jako postele z masivního dřeva. Dětský pokoj nejčastěji obývají právě postele z lamina a dřevotřísky.
     
  • Kovové - kvalitní české kovové postele mají vyšší stabilitu než postele z různých akčních hypermarketů. Nedoporučují se do dětského pokoje, působí chladným dojmem a dítě se o ně může lehce zranit.
     
  • Vodní - pokud Vás uklidňuje voda, pak si tuto postel vyberte. Nevýhodou této postele je, že dává pocit chladu. Není vhodná pro menší děti vzhledem k vysokému nebezpečí poškození


Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (2.díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo