Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (1. díl)

20.8.2010 | Lucie Sýkorová | Dětské pokoje | Komentářů 0 |

Zařizování dětského království je kumšt. Správně, pohodlně a vkusně zařídit, vymalovat stěny pokojíčku pro nejmenší i ty větší ratolesti, to je asi ten největší oříšek pro každou maminku, ale i pro každého bytového designéra. Vždyť jsou to právě děti, které se v případě, že se netrefíte do jejich vkusu, nebojí kritiku naplno projevit.

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (1. díl) - foto, Hyperbydleni.cz

 

Každé dítko roste a vyvíjí se nejen fyzicky, ale především také mentálně, potřeby malého človíčka po celou dobu jeho růstu rostou s ním. Nakonec se místnost s množstvím plyšáků a postýlkou s nebesy změnění na praktické a moderní místo pro soukromí a pohodu.

Představ o tom, jakým nábytkem vybavit dětský pokoj existuje celá řada. Každá z nich by však měla vycházet z takzvaného povinného vybavení, které představuje zdravotní postel, stolek, židle umožňující zdravé sezení a dostatečné úložné prostory. Ano, to byl základ, ale představíme-li i tyto atributy zhmotněné, pak by celá místnost vypadala jako vojenská ubytovna. Proto je důležité si stanovit, pro co se konkrétně rozhodneme.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (1. díl), fotka

 

V podstatě máte při výběru nábytku dvě možnosti. Pokojíček vybavíte nábytkem, na míru šitým přímo dětem, nebo univerzálním nábytkem, který lze průběžně přestavovat, doplňovat a tak je možné, aby nábytek sloužil dítěti od předškolního věku až téměř do dospělosti. Můžete si myslet, že druhá varianta není pro děti tolik atraktivní, ale budete se mýlit. Kromě toho, že je praktičtější a finančně méně náročná, ale děti navíc z nábytku pro dospělé duševně ani fyzicky nevyrostou, pouze si jej budou přizpůsobovat svým potřebám. Dnes lze koupit dětský milý, pestrý a kvalitní nábytek za přijatelné ceny. Alternativou jsou také kamenné a online bazary s nábytkem.

Výběr podlahové krytiny

V předškolním věku dítěte probíhá většina jeho činností na podlaze. Je proto nutné, aby podlaha byla teplá, příjemná a snadná na údržbu. Do dětských pokojů je rozhodně vhodnou krytinou přírodní marmoleum. Marmoleum je přírodní linoleum z pryskyřice, lněného oleje, dřevité nebo korkové moučky, juty, vápence a přírodních barviv. Oživit jej například kobercem menších rozměrů s hravým motivem je velmi snadné a nebývá to ani tolik finančně náročné. Při výběru takovýchto koberečků je však nutné dbát na to, aby strana, která se dotýká podlahy byla protiskluzová. Rozhodně se vyplatí si připlatit, než riskovat časté pády dítěte.

 

Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (1. díl), fotka

 

Traduje se, že pro dětské řádění je nejvhodnější celoplošný koberec. Ale Pozor! Rozhodně tomu tak není, vzhledem k tomu, že celoplošné koberce jsou semeništěm bakterií a roztočů, jichž se zkrátka nezbavíte ani pravydelným vysáváním. Také se dá jen s těží odhadnout, zda není vaše ratolest alergická zrovna na ten či onen materiál, který se vám zrovna do interiéru pokojíku zalíbil. To platí především u velmi malých dětí . Pokud ale uvažujete o podlahovém topení, pak vězte, že je pro něj dětský pokoj tím pravým místem.

Jednoznačně vhodným materiálem pro podlahové řešení je korek, popřípadě linoleum, jde o dobře omyvatelné materiály, které nestudí tak jako parkety nebo plovoucí podlaha. Zkrátka jde o to, aby se při výběru podlahové krytiny snoubilo pohodlí dítěte a možnosti údržby podlahy. Finanční možnosti jakékoliv rodiny jsou většinou velmi flexibilní, pokud jde o život malých neposedů, předevší, jde-li o nové přírůstky do rodiny. Tam hraje roli také jejich zdraví a pohodlí.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Dětský pokojík není jen obyčejná místnost (1. díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ INVESTICE = NEMOVITOST, Hyperbydleni.cz

DLOUHODOBĚ NEJLEPŠÍ IN...

16.03.2018

Ať už pečlivě vybíráte své vlastní bydlení na...

Veletrhy - foto, Festival Evolution představí v březnu ekologické vychytávky, Hyperbydleni.cz

Festival Evolution pře...

12.03.2018

Festival, který vám nasadí brouka do hlavy. To...

Veletrhy - foto, Dejme minulosti budoucnost!, Hyperbydleni.cz

Dejme minulosti budouc...

21.02.2018

Mezioborové veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA...

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo