Starožitné orientální koberce

11.5.2011 | Jana Henychová | Bytový textil | Komentářů 0 |

Pokud jste se rozhodli vyzdobit vaši ložnici nebo obývací pokoj v tradičním stylu, můžete si do interiéru zakoupit některý ze starožitných koberců. Pokud se vám originály nebo repliky zdají příliš nákladné, potom vám může postačit pouze levnější varianta napodobenin z umělých vláken, které se dokonale podobají starožitným kouskům. Jsou dostatečně pevné a odolné a zachovávají si svůj tradiční styl.

Starožitné orientální koberce - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pro milovníky tradičního umění a východních kultur jako je Indie, Čína nebo Nepál, můžeme doporučit z řady perských a orientálních minikoberců hranatých i oválných. Mnozí jedinci s estetickým cítěním dávají přednost perským kobercům, protože ve svém umění ukazují mnoho motivů v podobě tvarů, ornamentů a barev. Například existuje celá řada perských koberců velkých i ozdobných s motivy rostlin a rozkvetlých květů, které zajišťuje útulnost domova. Červené a tmavě žluté orientální koberce s rozmanitými vzorky se hodí pro mnoho typů interiérů, zejména k dřevěným obložením v podkrovích nebo na rekreačních chatách. Minikoberce se také mohou perfektně vyjímat jako ozdoba na podlahu z parket nebo do ložnice vedle postele.

 

Starožitné orientální koberce, fotka

 

Kromě tradičních perských, orientálních, čínských nebo tureckých koberců si můžete čistě pro ozdobné účely pořídit některé z tradičních manuálně zpracovaných koberců. Pravé ručně vázané práce jsou nejstarším artefaktem užitého umění. Skládají se z jednotlivých menších různobarevných kousků látek, které jsou pevně spojené do jednoho celku. Takto vyrobený koberec se může dobře vyjímat nejen na podlaze, ale i na stěnách obložených světlým dřevem.

 

Starožitné orientální koberce, fotka

 

Efekt starožitného doplňku ve dřevěném interiéru lze uplatnit v interiérech domu i v rekreačních objektech. Ve specializovaných obchodech si můžete pořídit mistrovské, ručně vázané koberce, které jsou replikami starožitných koberců z počátku dvacátého století. Jestliže jste si oblíbili Turecko, potom i z tohoto koutu světa se můžete nechat inspirovat uměním. Turecká kultura zahrnuje v sobě mnoho tajemného a to se odráží i na samotném umění. Jednotlivé vzory sice nejsou příliš složité, avšak s tradiční tureckou barevnou kombinací červené a modré spolu s geometrickými obrazci mohou najít mnohem širší uplatnění.

 

Starožitné orientální koberce, fotka

 

Jak moderní tak i tradiční a starožitné koberce se v mnoha případech stávají výrazem určitého životního stylu. Buďto představují určující prvek prostoru nebo jsou pouhým doplňkem. Starožitné orientální koberce tak mohou být pro některé osoby symbolem tradičních a konzervativních hodnot, který zapadá mezi ostatní prvky bytu. Pro někoho jiného je koberec zase dominantní prvek, který na první pohled zvýrazňuje svoji viditelnost a důležitost. A proto je třeba klást důraz při volbě velikosti, ornamentů i samotné barvy.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Starožitné orientální koberce zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Veletrhy - foto, Vše pro stavbu a interiér najdou návštěvníci na březnovém souboru veletrhů, Hyperbydleni.cz

Vše pro stavbu a inter...

01.03.2017

Stovky českých i zahraničních společností se...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo