Vyberte si vhodný potah pro vaši sedací soupravu

29.3.2011 | Jana Henychová | Bytový textil | Komentářů 0 |

Každá sedací souprava vyžaduje specifickou údržbu, aby si po dlouhá léta zachovala příznivý vzhled. Pokud nedokážeme vylepšit vzhled léty opotřebované pohovky, může nám toto pomoci vyřešit vhodná volba potahů. Především je třeba vybrat si takové potahy, které budou na míru sedět a zároveň jejich vzhled bude ladit s okolním vybavením pokoje. Potahy na sedací soupravy jsou dostupné v řadě různých provedení, které jsou odlišné jak kvalitou, tak i vzhledem použitých materiálů, vzorků a kombinací barev.

Vyberte si vhodný potah pro vaši sedací soupravu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Pokud byste se rozhodovali pro jakýkoliv látkový potah, je velice výhodný v tom, že se vám sedací souprava bude méně opotřebovávat a špinit. Původní vzhled pohovky tak bude zcela zakryt, ale díky kvalitnímu a dobře vypadajícímu potahu můžete získat nový vylepšený vzhled. A tak můžete za nižší cenu v podobě potahu získat nový pohled na starou věc. Potahy jsou dostupné v řadě různých rozměrových provedeních, a proto není problém opatřit si je na míru pro jakýkoliv druh soupravy. Pokud se rozhodnete experimentovat, můžete si každý díl sedací soupravy vyzdobit jinak barevným potahem.

 

Vyberte si vhodný potah pro vaši sedací soupravu, fotka

 

Ještě před samotným nákupem vám doporučujeme změřit si délku, výšku a hloubku jednotlivých součástí vaší soupravy. Díky tomu budete moci vybrat potahy na sedací soupravy, které skvěle sednou a budou vypadat přirozeně. Věnujte proto pozornost výběru správného materiálu. Jestliže máte v plánu umístit soupravu na sluneční světlo, kožené potahy nejsou příliš vhodné, protože vám budou pohlcovat více tepla a tím pádem i může způsobit i blednutí a ztrátu barevnosti. Finální rozhodnutí při vašem výběru bude mít zřejmě design. Potahy na sedací soupravy se vyrábí v mnoha provedeních, řasené či elastické, jedno či vícebarevné, bez vzorů nebo se vzory.

 

Vyberte si vhodný potah pro vaši sedací soupravu, fotka

 

Předností bavlněných potahů je poměrně nízká cena, díky které jsou dostupné pro více lidí. Jejich nevýhodou je ovšem kratší životnost, která je způsobena nižší odolností. Problematiku dlouhé životnosti naopak vyřeší sedací soupravy z mikrovlákna. Jedná se o velice rozšířené provedení, které je příjemné dotek a snadno se udržuje. Potahy na sedací soupravy z mikroplyše jsou na dotek velice komfortní a jsou rovněž snadno udržovatelné. Kožené potahy na sedací soupravy bývají kvalitnější a pevnější, ale jejich nevýhodou je poměrně náročná na údržbu a je nutné o ně průběžně pečovat, aby si zachovaly původní vzhled. Potahy na sedací soupravy z umělé kůže představují univerzální cenově dostupnou variantu, která působí na první pohled luxusním dojmem, ovšem kvalita materiálu je obvykle daleko nižší oproti přírodní kůži. Mohou ale nalézt uplatnění v rodinách, ve kterých se nachází alergici. 

 

Vyberte si vhodný potah pro vaši sedací soupravu, fotka

 

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Vyberte si vhodný potah pro vaši sedací soupravu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo