Barevné záclony jako moderní dekorace bytu

25.1.2011 | Jana Henychová | Bytový textil | Komentářů 1 |

Záclony pestrých barev se stávají čím dál více moderním trendem. S přicházející jarní sezónou se můžete nechat inspirovat řadou moderních vzorů a barev, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Široký výběr může uspokojit všechny skupiny zákazníků. Stačí si pouze správně vybrat.

Barevné záclony jako moderní dekorace bytu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Jestliže pořizujeme výbavu do nového bytu, jsou její nedílnou součástí vhodné a slušně vyhlížející záclony. V řadě domácností zůstává stále po mnoho generací tradicí, že záclony musí být bílé jako sníh. To vše se může změnit s nástupem moderního stylu. Barevné záclony mohou vytvořit příjemnou atmosféru ve vaší pracovně, obýváku, ložnici i kuchyni. Při jasném a hodně slunečném počasí tak místnost částečně zatemní a zároveň je schopna vytvořit příjemné energické prostředí, ve kterém se vám může lépe pracovat nebo odpočívat. Pro takové účely vám doporučujeme zakoupit si záclony v oranžovém, červeném nebo světle hnědém odstínu, které při osvícení sluncem budou působit hřejivým dojmem a přitom k úplnému zatemnění místnosti nedojde.

 

Barevné záclony jako moderní dekorace bytu, fotka

 

Pokud chcete během slunečného počasí některou z místností spíše barevně ochladit, můžete si pořídit záclony s vodorovnými pruhy světlemodré a bílé barvy. Zelená vám pro změnu navodí pocit probouzejícího se jara. Tu vám doporučujeme zejména do interiéru s dřevěným obložením. Takže pokud máte například na chatě nebo chalupě jako obkladový materiál tmavě hnědé dřevo a zakoupíte si tmavě zelené záclony, skrz které bude prosvítat sluneční světlo, vytvoří se tak ryze přírodní atmosféra a můžete se cítit jako v lese.

 

Barevné záclony jako moderní dekorace bytu, fotka

 

Barevné záclony vylepšené o moderní vzory a technologické výrobní prvky se mohou tak snadno stát doplňkem každé domácnosti, rekreačního objektu, ale také i kanceláří. Převážná část takovýchto záclon bývá utkaná z hustě jemných vláken a při tom zůstávají průhledné, lehké a vzdušné. Pro menší okénka v domě, například v koupelně, na WC nebo ve spíži můžete zvolit variantu v podobě lehčí síťové struktury, která je průhledná s hrubší bordurou na spodní časti a se vzorkem z růžových květin, nebo bílý podklad se zelenými lístky. Tento typ je vhodný i na dveře balkónu.

 

Barevné záclony jako moderní dekorace bytu, fotka

 

Pokud máte malé děti a postupně nakupujete potřebnou výbavu do jejich pokojíčku, je i v tomto případě správná volba záclon důležitá, protože děti vnímají mnoho obrazových pojmů daleko citlivěji a zřetelněji než dospělí. A proto je třeba tomuto výběru věnovat zvláštní pozornost. Ze sortimentu dětských záclon můžeme mít různé vzorky autíček, zvířátek, pohádkových postaviček a večerníčkových motivů.

Autor: Jana Henychová / Hyperbydlení.czDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Paja: A´T hledám jak hledám, tak...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Co se v Praze na THE COLOR RUN™ 2018 chystá? , Hyperbydleni.cz

Co se v Praze na THE C...

05.06.2018

Už po čtvrté se v Praze bude konat barevný běh...

Veletrhy - foto, Votvírak oznamuje další jména pro Hip Hop Stage a dává šanci i novým talentům, Hyperbydleni.cz

Votvírak oznamuje dalš...

01.06.2018

Votvírák, který zahajuje letní festivalovou...

Veletrhy - foto, Největší událost léta v Chocni JACHTAFEST 2018 – tři dny zábavy pro celou rodinu, Hyperbydleni.cz

Největší událost léta ...

17.05.2018

Poslední možnost zakoupit si vstupenky v první...

Veletrhy - foto, Wannado Festival opět rozhýbe děti i dospěláky!, Hyperbydleni.cz

Wannado Festival opět ...

17.05.2018

Nafukovací překážková dráha, laserová biatlonová...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo