Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/1/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89

Warning: file_put_contents(/data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/../layouts/generated/2/block-other-sites-articles.php) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Permission denied in /data/domains1/vx263000/public/www_root/robots/load-other-articles.php on line 89
Myčka nádobí versus umývání v ruce, Hyperbydleni.cz

Myčka nádobí versus umývání v ruce

19.3.2010 | Martina Tlachová | Bílá technika | Komentářů 0 |

Myčka nebo klasické umývání nádobí? Co je výhodnější? Nejspíš šikovná kombinace obojího. Takže kdy jak umývat? A komu bude myčka k ničemu?

Myčka nádobí versus umývání v ruce - foto, Hyperbydleni.cz

Podle odhadů odborníků můžeme mytím nádobí v myčce ušetřit až 60% spotřeby vody. A samozřejmě taky čas a pokožku na rukách. Samá superlativa. Záleží ale i na tom, co a jak umýváme. A někdy je skutečně lepší nechat nádobí ve dřezu.

Myčka nádobí šetří vodu

Nové modely myček nádobí spotřebují na jedno umytí 10 až 12 litrů vody. Pokud si myslíte, že byste umýváním ve dřezu tolik litrů určitě nespotřebovali, zkuste jednoduše zašpuntovat odtok a umývejte pod tekoucí vodou, jak jste zvyklí. Budete překvapeni, jak rychle se dřez vodou naplní. A bude to právě zhruba oněch deset litrů, mnohdy i více, které umí myčka šikovně rozdělit do jedné hodiny umývání.

Myčka nádobí versus umývání v ruce - foto, Hyperbydleni.cz

Nezbytný závěrečný ohřev?

Hodně energie spotřebuje myčka nádobí na ohřev vody, tady by mohli odpůrci mluvit proti ní. I v tomto případě ale výrobci zapřemýšleli a dovolili hospodyňkám zrušit funkci závěrečného horkého opláchnutí, kdy se musí voda ohřívat až na 70°C, čímž tak pomůže i sušení, voda se totiž potom rychleji odpaří.

Myčka nádobí versus umývání v ruce - foto, Hyperbydleni.cz

Ani bez oplachu se ale nemusíte bát, že nádobí neuschne. Stačí otevřít dvířka myčky a nenechat tak nádobí „zapařit“. Šmouhy na něm nezůstanou díky leštidlu, které je obsaženo v mycím přípravku. Vlhkost v kuchyni bude ve výsledku stejná, jako kdybyste umývali nádobí v ruce.

Dostatečné zaplnění

Pokud chcete myčku efektivně využívat, je třeba ji pokaždé dostatečně zaplnit. A to může být v menších jednočlenných nebo dvoučlenných domácnostech problém. Než stihnete myčku naplnit, vyčerpáte všechno nádobí, co máte ve skříních.

Myčka nádobí versus umývání v ruce - foto, Hyperbydleni.cz

Problémy jsou hned dva. Nemáte z čeho jíst a v čem vařit, přičemž myčka je poloprázdná. Zároveň nádobí, kterého jste za týden nestihli příliš použít, čeká v myčce i několik dní. To se stává hlavně v případě, kdy je v domácnosti pouze jeden člověk, který obědvá nebo i večeří mimo domov.  

Myčka nádobí versus umývání v ruce - foto, Hyperbydleni.cz

Důvody pro myčku

V takových případech se skutečně vyplatí myčku pořizovat až ve chvíli, kdy máte dostatek nádobí, které zároveň dostatečně používáte. Pokud myčku budete i tak pouštět jednou za tři dny, nezapomeňte ji vždycky pořádně zavřít, aby se v ní udrželo vlhko a zbytky jídla na nádobí nezaschly.

Myčka nádobí versus umývání v ruce - foto, Hyperbydleni.cz

Takže: v některých případech myčku ano, v jiných ne. Více důvodů ale hraje pro ni. Myčka nádobí se vždycky vyplatí v domácnostech s více než dvěma členy. Hodí se po večeřích a po víkendových obědech. A ten jeden talíř po snídani můžete vždycky bez výčitek opláchnout v ruce.

Text: Martina Tlachová / Living.cz

Foto: wordpress.com,ehow.com, dbrom.ro, mealtime.org, cityofindianwells.com, electrolux.com 

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Článek Myčka nádobí versus umývání v ruce zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY již 10 let s vámi, Hyperbydleni.cz

STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY j...

11.12.2018

Jubilejní ročník v novém: Přinese novinky,...

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo