Objevte praktické vlastnosti sušiček

4.5.2012 | Monika Kovačková | Bílá technika | Komentářů 1 |

Zatímco pračky se v českých domácnostech dokonale zabydlely, sušičky se nikdy netěšily takové oblibě. Dlouhou dobu byly považovány za zbytečný luxus a některými svými vlastnostmi, mezi něž patřila na prvním místě vysoká spotřeba elektrické energie, od koupě spíše odrazovaly. Dnešní výrobci však zapracovali na funkčnosti této elektroniky, kterou navíc obdařili řadou vychytaných funkcí, takže se ze sušiček stávají vyhledávaní a nepostradatelní pomocníci.

Objevte praktické vlastnosti sušiček - foto, Hyperbydleni.cz

 Z hlediska spotřeby elektrické energie jsou nejméně náročné výrobky s tepelným čerpadlem, v nichž je proces ohřevu vzduchu urychlen natolik, že místo běžné spotřeby kolem 4 kWh můžete počítat se spotřebou okolo 1,4 kWh, což je přibližně 6 Kč za jeden sušící cyklus.

 

Objevte praktické vlastnosti sušiček, fotka

 

Moderní sušičky šetří energií i proto, že nabízí větší variabilitu nabízených typů a programů. Můžete si zvolit sušičku s velkým bubnem (největší na trhu je 121 l), kterou uvítají především početnější rodiny nebo ti, kteří častěji perou objemnější textilie, například peřiny. Výrobky s malým bubnem a funkcemi umožňujícími nastavit program sušení podle objemu prádla jsou zase ideální pro lidi žijící tzv. singles.

 

Objevte praktické vlastnosti sušiček, fotka

 

Díky důmyslnému nastavení proudění vzduchu jsou sušičky šetrné k textiliím, takže výsledkem jsou nadýchané tkaniny, které již nemusíte žehlit. Proto díky nim výrazně ušetříte nejen svůj čas, ale opět i elektrickou energii, neboť při žehlení se spotřeba energie pohybuje kolem 2,5kWh. Chcete-li mít záruku kvality, zvolte sušičky s funkcí pro snadné žehlení a šestým smyslem. Stejně jako u praní se i při sušení řiďte informacemi na prádlových štítcích- ideálně by měla být textilie označena jako vhodná do sušičky.

 

Objevte praktické vlastnosti sušiček, fotka

 

Sušičky jistě ocení i alergici a astmatici. Když prádlo sušíte venku, nachytá na sebe velké množství alergenů, které mohou nemocným lidem způsobovat nepříjemné alergické reakce. Filtr v sušičce zachytí všechny částečky, jako jsou pyly a prach, a stejně tak i chlupy zvířecích mazlíčků.

 

Objevte praktické vlastnosti sušiček, fotka

 

Kromě spotřeby energie, které se u modernějších modelů sušiček stává spíše plusem než mínusem, je dalším faktorem, který mnohé odrazuje od pořízení si sušičky, nedostatek místa. Na trhu naleznete spotřebiče, které kombinují funkci praní s funkcí žehlení, přičemž lze podle potřeby využít jen jednu z funkcí. Pravdou však je, že samostatné sušičky jsou o trochu výkonnější a lépe vybavené – problém s nedostatkem místa můžete v takovém případě snadno vyřešit postavením pračky a sušičky do komína, přičemž většina výrobců nabízí tzv. mezikusy, které zaručují snadnou a bezpečnou montáž a navíc mohou sloužit jako úložný prostor.

 

Objevte praktické vlastnosti sušiček, fotka

 

Kromě šestého smyslu mají novější sušičky ve standardním vybavení také čidlo teploty, indikátor času, funkci odloženého startu či dětskou pojistku proti otevírání dveří. Dnešní sušičky jsou tedy velmi praktickými spotřebiči, jejichž pořízení se jistě vyplatí.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

frosty22: test< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Desátý veletrh FOR BIKES předvede jízdu ve velkém stylu, Hyperbydleni.cz

Desátý veletrh FOR BIK...

20.03.2019

Jubilejní ročník veletrhu FOR BIKES chystá pro...

Veletrhy - foto, Jaké novinky a trendy sezóny 2019 představí FOR HABITAT?, Hyperbydleni.cz

Jaké novinky a trendy ...

15.03.2019

Veletrh bydlení, stavby a rekonstrukcí FOR...

Veletrhy - foto, Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti, Hyperbydleni.cz

Veletrh STŘECHY PRAHA ...

14.03.2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25...

Veletrhy - foto, Ekologická a zdravá domácnost. I ta bude tématem Festivalu Evolution, Hyperbydleni.cz

Ekologická a zdravá do...

07.03.2019

Jak si představujete ekologickou domácnost? Je...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo