Rozumíte lednicím?

17.2.2012 | Monika Kovačková | Bílá technika | Komentářů 1 |

Nové moderní ledničky vás uchvátí nejen luxusním a špičkově řešeným designem, ale také řadou promyšlených a praktických funkcí, o kterých by se vám u starých modelů ani nesnilo. Při nákupu bystě měli zainvestovat do lednice vybavené řadou nejlepších technologií, které vám vaši investici brzy splatí například v podobě nižší spotřeby elektrické energie nebo zdravěji uchovaných potravin.

Rozumíte lednicím? - foto, Hyperbydleni.cz

V obchodě se na funkce lednice můžete poptat přímo prodejce a nebo se s nimi seznámit v přikládaných letácích a brožurách. Mnohé vychytávky moderních lednic se však skrývají za cizojazyčnými názvy a zkratkami, takže je bez anglického slovníčku nebo slovníku technologických pojmů jen stěží rozluštíte - a přitom jsou pro výběr nadstandarně funkční lednice určující. Proto se vyzbrojte vědomostmi ještě předtím, než se do obchodu vypravíte, aby vaše volba byla trefou do černého.

Záruka maximální čerstvosti

Základem zdravého jídelničku je čerstvá strava, proto si vyberte takovou ledničku, která se postará o prodloužení trvanlivosti a čerstvosti potravin. Zvolte si ledničku s funkcí Fresh Control, která prostřednictvím efektivního systému proudění, cirkulace a filtrace vzduchu udrží potraviny až čtyřikrát déle čerstvé. Správné uskladnění potravin zajistí i technologie ProFresh, díky níž si jídlo udrží stoprocentní vlhkost, a tak zůstane déle chutné a šťavnaté. Kombinací těchto technologií je funkce MultiAirFlow fungující prostřednictvím dynamického cirkulačního systému, který v chladničce rovnoměrně vyrovnává teplotu a vlhkost, a tím zpomaluje biologické procesy odehrávající se v potravinách.

 

Rozumíte lednicím?, fotka

 

Další formou uchování čerstvosti je speciální zónování, takže si pořiďte ledničku s tzv. CoolBoxy, CrisperBoxy či FreshBoxy – jde o specifické zásuvky vyhrazené pro ukládání masa a ryb, salámů a sýrů či ovoce a zeleniny. Ledničky s těmito speciálními boxy umožňují zachovat přirozenou čerstvost těchto potravin až třikrát déle než běžné ledničky, neboť uchovávají potraviny při nižších teplotách (kolem 0°C).

Chuť a vůni jídla mohou negativně ovlivnit pachy lednice, proto si pořiďte model s CleanAir, tedy vzduchovým filtrem, který nepříjemný zápach lednice účinně omezuje.

 

Rozumíte lednicím?, fotka

 

Ke správnému uskladnění nutně patří i optimální teplota, která může v chladničce výrazně kolísat, především otevíráme-li často dvířka spotřebiče nebo tehdy, když do lednice vložíme velké množství potravin ohřátých z venku na pokojovou teplotu. Funkce rychlého chlazení, skrývající se pod různými názvy jako FrostMatic, CoolMatic, Super cool nebo Super freeze, brání nežádoucímu zvýšení teploty v chladničce i mrazničce. Funkce automaticky snižuje teplotu a když se dostane na optimální hodnotu a potraviny se zchladí na správnou skladovací teplotu, sama proces rychlého chlazení vypne. Tato technologie je nejen úsporná, ale navíc je díky ní v potravinách zachováno více výživných látek.

 

Rozumíte lednicím?, fotka

 

Chytré vnitřní členění

Pozadu s vývojem nezůstává ani vnitřní řešení úložných prostor chladniček a mrazniček. Pod pojmem MaxiBox čekejte velkou zásuvku určenou pro skladování zeleniny, která je v lepším případě vybavena nastavitelným předělem a dvojitým dnem. Praktické jsou také lednice s oddělenou chladničkou a mrazničkou, které jsou díky dvěma odděleným systémům výparniků a cirkulace vzduchu na sobě zcela nezávislé – jedná se o vychytávku zvanou TwinTech.

 

Rozumíte lednicím?, fotka

Úsporná opatření

Titulem EnergySaver se mohou pyšnit lednice energetických tříd A+ a více s možnostmi snižování spotřeby energie. Také technologie zvaná Eco&Holiday zaručuje nejnižší možnou spotřebu, a to jak pro období každodenního provozu, tak pro dobu delšího nepoužívání spotřebiče.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Janek: Hezký článek< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Buďte krásná a zdravá! Veletrh INTERBEAUTY PRAGUE představí to nejlepší z kosmetiky, nehtového designu a zdravého životního stylu., Hyperbydleni.cz

Buďte krásná a zdravá!...

10.10.2018

Holešovické výstaviště ožije na začátku...

Veletrhy - foto, Veletrh zdravého životního stylu BIOSTYL – ECOWORLD 2018, Hyperbydleni.cz

Veletrh zdravého život...

05.10.2018

Letos společně s veletrhem krásy INTERBEAUTY...

Veletrhy - foto, Chcete se dobře vyspat? Jak na to, zjistíte na podzimním veletrhu FOR INTERIOR., Hyperbydleni.cz

Chcete se dobře vyspat...

03.10.2018

Zná to asi každý, když se dobře nevyspíme, není...

Veletrhy - foto, Veletrhy FOR TOYS, FOR BABIES, FOR GAMES: Pobaví děti i rodiče a poradí s vánočními dárky, Hyperbydleni.cz

Veletrhy FOR TOYS, FOR...

27.09.2018

Souběh veletrhů FOR TOYS, FOR BABIES a FOR...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo