Jak vyčistit pračku?

2.2.2012 | Monika Kovačková | Bílá technika | Komentářů 3 |

Pračku považujeme všichni za zdroj čistoty - vždyť je v ní neustále čistá voda, čistící prací prášek a voňavá aviváž. Ač se to zdá nelogické, může se i toto místo stát semeništěm bakterií a nečistot, nemluvě o usazeninách a vodním kameni, které mohou být pro život pračky nebezpečné. Proto je pračku třeba pravidelně čistit, čímž nejen výrazně zlepšíte hygienické prostředí pračky, ale zásadně prodloužíte také její životnost.

Jak vyčistit pračku? - foto, Hyperbydleni.cz

Velmi snadným a oblíbeným způsobem čištění, které vám nezabere množství času, je zapnout prací cyklus a přidat prací sodu. Tato metoda je účinná, ale občas byste se měli zaměřit na důkladnější čištění jednotlivých částí pračky.

Dávkovací nádoba

I když je dávkovací nádoba každou chvíli naplněna čistícími prostředky, je vhodným místem pro množení bakterií. Kvůli vysoké vlhkosti se v nádobě drží mnohé nečistoty a usazuje se v ní vodní kámen. Abyste s čištěním neměli problémy, pořiďte si pračku s vyndavatelnou přihrádkou, kterou snadno výjmete a umyjete horkou vodou a desinfekčními prostředky. Péči byste měli dávkovací přihrádce věnovat alespoň jednou do měsíce.

 

Jak vyčistit pračku?, fotka

 

Těsnící guma

Těsnící guma je neustále navlhlá, během praní se zanáší nečistotami a občas ukryje i malé předměty vypadlé z prádla. Proto gumu po každém praní suchým hadříkem vysuště, občas použíjte i desinfekci.

 

Jak vyčistit pračku?, fotka


 

Buben

Pro dosažení dokonalé čistoty naordinujte bubnu pračky octovou terapii. Ocet skvěle desinfikuje a zároveň odstraňuje vodní kámen. Do bubnu pračky nalijte asi čtyři šálky octa a na nějakou dobu zapněte klasický prací program. Když budete mít pocit, že se ocet dostal do všech zákoutí bubnu, praní zastavte a octovou lázeň nechejte v bubnu stát další čtvrt hodiny. Následně vodu vypusťte. Tím však léčba octem nekončí. Použíjte pěnovou houbičku a na nedostupná místa zubní kartáček namočené v octu a vydrhnětě vnitřek bubnu i těsnící gumu. Tímto způsobem odstraníte všechnu špínu a nečistoty, proto se na důkladné čištění vrhněte alespoň třikrát do roka.

 

 

Jak vyčistit pračku?, fotka

 

Filtr

Filtr se nejčastěji nachází vpravo dole, kde je menší otevírací přihrádka. Čistění filtru je jednoduché, - idálně se o správném čištění ujistěte v návodu k pračce. Pokud pračku používáte skoro denně, pro kvalitní praní filtr vyčistěte jednou za dva měsíce; pokud pračka není tolik využívaným přístrojem vaší domácnosti, stačí filtru péče dvakrát do roka.

 

Jak vyčistit pračku?, fotka

 

K profesionálnímu pročištění pračky můžete použít speciální prostředky. Také používejte změkčovače, a to především máte-li tvrdou vodu, které jsou i v takovém případě skvělou prevencí vzniku vodního kamene.
 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Anna Nováková: Může mi někdo prosím...< Odpovědět

čtenář: Vážená paní...< Odpovědět

Marie Nováková: Perosím, naučte se nejdříve...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Pasivní dům může vzniknout i vhodnou rekonstrukcí, Hyperbydleni.cz

Pasivní dům může vznik...

30.01.2018

Díky chytré rekonstrukci rodinného domu mohou...

Veletrhy - foto, Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚNÍ 2018 , Hyperbydleni.cz

Veletrh MODERNÍ VYTÁPĚ...

15.01.2018

13. ročník oblíbeného veletrhu nabídne širokou...

Veletrhy - foto, Finále golfové sezóny!, Hyperbydleni.cz

Finále golfové sezóny!

18.09.2017

Tento pátek 22.9. golf, motorky, vrtulník a...

Veletrhy - foto, Nenechte si ujít mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, Hyperbydleni.cz

Nenechte si ujít mezin...

14.09.2017

Blíží se čas jednoho z nejoblíbenějších a...

Další veletrhy »

Články z našich webů

vlevo
vpravo